Maksy Mila za nami
19.06.2017
W piątej edycji Międzynarodowego Biegu Ulicznego "Maksy Mila", który odbył się w Gminie Teresin 17 czerwca, wystartowało prawie 100 zawodników.
Uczestnicy biegu mieli do pokonania dystans 10 mil franciszkańskich, czyli 16670 m - jest to nawiązanie do numeru obozowego, który św. Maksymilian Maria Kolbe otrzymał w obozie w Auschwitz.
Gospodarzami biegu są gminy należące do Związku Gmin związanych z życiem św. Maksymiliana, czyli: Teresin, Zduńska Wola, Pabianice i Oświęcim.
Tego dnia odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży: w kategorii szkół podstawowych klasy I-III na dystansie 500 m, klasy IV-VI na dystansie 800 m i szkół gimnazjalnych na dystansie 1200 m.
Każdy uczestnik biegu głównego oraz biegów dziecięcych i młodzieżowych otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę.
Start biegu głównego miał miejsce przy bazylice w Niepokalanowie, gdzie sygnał do wyruszenia na trasę dał o. Grzegorz M. Szymanik - gwardian klasztoru w Niepokalanowie.
Najlepszym zawodnikiem okazał się Kenijczyk Moses Kipruto Kibire, który przebiegł dystans z czasem 53.49 min.
Oprócz nagród, na uczestników biegu czekała ciepła klasztorna grochówka.
Na trasie biegu można było spotkać dopingujących kibiców, a wśród nich uczestników Rycerskich Dni Rodzin.
TM/red.
Bolesna Matka
Tradycja wymienia siedem bolesnym momentów w życiu Maryi: 1. Proroctwo Symeona; 2. Ucieczka do Egiptu; 3. Zgubienie Jezusa w Jerozolimie; 4. Spotkanie z Synem na Drodze Krzyżowej; 5. Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa; 6. Zdjęcie Jezusa z krzyża; 7. Złożenie Ciała Jezusa do grobu..
Męczennica w duchu
O męczeństwie Dziewicy Maryi mówi zarówno proroctwo Symeona, jak też samo opowiadanie o męce Pana. "Oto Ten - powiedział o Dziecięciu starzec Symeon - przeznaczony jest na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę - zwrócił się do Maryi - przeniknie miecz".
Działalność wydawnicza
Do ideału MI
19-21 września - dni modlitwy i formacji dla poznania i pogłębienia ducha oddania się Niepokalanej na wzór św. Maksymiliana.
Czytaj dalej...Maksymilianalia 2025
20 września - Niepokalanów, X Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kolbiańskich - w Roku Jubileuszowym 2025, roku 90. rocznicy Polskiego Krwiodawstwa...
Czytaj dalej...Jubileusz Odkupienia 2033
21 września, 9-letnie przygotowanie do jubileuszu 2000 lat Odkupienia: Rok 2, część III.
Czytaj dalej...