Zemsta Maryi
12.08.2019
Kolejne trzy dni Wielkiego Zawierzenia to swoiste rekolekcje z egzorcystą, który starał się wyjaśnić, jak ogromne ma znaczenie zawierzanie Niepokalanej kolejnych dziedzin naszego życia, którymi w tych dniach były: dzieła Nowej Ewangelizacji, Kościół i rozszerzanie Dobrej Nowiny (8 sierpnia), sprawujących władzę (9 sierpnia), bezpieczeństwo narodowe i sportowców (10 sierpnia).
Ks. Wojciech Drab próbował dotrzeć do serc słuchaczy, aby odkryli miłość Boga, która jest fundamentem tego, że Bóg płaci nieustannie niewyobrażalną cenę za to, abyśmy mogli zawsze usłyszeć słowa przebaczenia. "Jezus płaci cenę mojego powstawania z grzechu" - mówił egzorcysta i ze smutkiem zauważył, że myśmy się już do tego przyzwyczaili i nie robi to dla nas żadnego wrażenia. "My nie skaczemy z radości pod sufit ze świadomości tego, jak Bóg nas kocha - mówił ks. Wojciech - ponieważ nie przywiązujemy wagi do tego, co On dla nas robi". Dzień wcześniej zauważył, że Bóg przychodzi i płaci cenę powrotu człowieka w Krzyżu Swojego Syna. Natomiast postawę Matki Bożej pod Krzyżem nazwał "zemstą Maryi", polegającą na tym, że wzięła nas za swoje dzieci i podjęła się wychowania nas, abyśmy się stali jak Jej Syn, abyśmy potrafili tak miłować, byśmy nigdy więcej nikomu nie uczynili tego, co zrobiliśmy Jej Synowi.
W kolejnym dniu wyjaśnił, że Bóg oddaje swoje życie na Krzyżu, w Eucharystii - głównie w tym celu, abyśmy żyli. Ten cel także był u podstaw stworzenia świata i człowieka.
Tym dniom przygotowania do Wielkiego Zawierzenia towarzyszyły konferencje Wincentego Łaszewskiego i s. Anny Marii Pudełko. Dzięki temu słuchacze mogli zgłębić temat pobożności Maryjnej, która powinna być jak woda czerpana ze studni łaski Bożej. Maryja została także ukazana jako Matka Miłosierdzia i nauczycielka trudnej sztuki przebaczenia, a także jako Gwiazda wskazująca na Słowo Boże i ucząca nim życia na codzień.
O. Piotr M. Lenart OFMConv
Matka Boża Dobrej Rady
Święto Matki Bożej Dobrej Rady zatwierdził papież Benedykt XIII, 25 kwietnia 1727 r., w 260. rocznicę pojawienia się obrazu. Z czasem święto przesunięto na 26 kwietnia, aby nie pokrywało się z uroczystością św. Marka Ewangelisty.
Pośredniczka Łask Wszelkich
Maryja, Wszechpośredniczka łask - Pośredniczka łask wszelkich - prawda w Kościele katolickim, która nie jest jeszcze ogłoszona jako dogmat wiary, ponieważ są prowadzone badania i dyskusje teologiczne, w jaki sposób ją zdefiniować, wyjaśnić i przedstawić do wierzenia.
Działalność wydawnicza
Wielkanoc 2025
I my mamy zmartwychwstać... Osiągniemy ten cel poprzez szczere zwrócenie się do Pośredniczki łask wszelkich - Niepokalanej.
Czytaj dalej...Kim jesteś, o Niepokalana?
1-4 maja, rekolekcje pozwalające spojrzeć na życie, pracę, cierpienie i posługę w Kościele w świetle Niepokalanego Poczęcia.
Czytaj dalej...Oddaj się Maryi!
3 maja, Niepokalanów - 103. spotkanie: świadectwa, konferencje, gość: o. Michał Nowak.
Czytaj dalej...