MARYJA!

Z ciemności do światła w miłości
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Z ciemności do światła w miłości

"Maryjo Niepokalana, wypraszaj nam łaski nawrócenia i uświęcenia. Przez Twoje bowiem ręce wszelkie łaski z Najsłodszego Serca Jezusowego na nas spływają" - tymi słowami modlili się zebrani w niepokalanowskim sanktuarium uczestnicy comiesięcznej inicjatywy modlitewnej w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła.

Z 16 na 17 lutego w Niepokalanowie odbyło się czuwanie modlitewne w intencji „o nawrócenie grzeszników, heretyków, schizmatyków, żydów..., a zwłaszcza masonów i o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej” (św. Maksymilian, Pisma nr 1128).

Podczas czuwania w tym miesiącu szczególnie proszono Boga o dar licznych i świętych powołań, aby nigdy nie zabrakło osób konsekrowanych, będących czytelnym znakiem miłości Bożej w świecie, a przez świadectwo swego życia - solą ziemi i światłem świata.

 "Dziś nie brakuje ludzi, którzy nie tylko nie słuchają głosu Wcielonego Słowa, ale dążą do tego, by i innych od Prawdy odciągnąć" - przypomniał o. Piotr M. Lenart z Niepokalanowa, który przewodniczył modlitewnemu czuwaniu. Zaznaczył, jak bardzo ważna jest modlitwa o nawrócenie tych ludzi, a także aby ludzie wierzący, a szczególnie osoby konsekrowane nie ulegały ich wpływom.

Całonocne czuwanie poprowadziła grupa rycerzy Niepokalanej ze Skarżyska. Rozpoczęły je świadectwa, podczas których uczestnicy dzielili się, jakie łaski otrzymali za pośrednictwem Matki Bożej Niepokalanej.

Jedna z rycerek ze Skarżyska dała świadectwo cudownego ocalenia syna z wypadku samochodowego. Lekarze mówili jej, że syn otrzymał "drugie życie" w sposób, którego po ludzku nie da się wytłumaczyć, gdyż poszkodowani z takimi urazami nie wychodzą cało. Pierwsze słowo, które usłyszała od syna, kiedy wybudził się ze śpiączki, było trzykrotne wypowiedziane: "Niepokalana".

Bogumił ze Skarżyska opowiedział, jak pod wpływem swojej żony został rycerzem Niepokalanej i jak ta droga oddania się Matce Bożej przyczyniła się do jego wyjścia z nałogu alkoholowego.

Całonocne czuwanie zakończyła Eucharystia Posłania, którą koncelebrował m.in. o. Piotr Kłys - opiekun wspólnoty MI w Skarżysku Kamiennej.

Podczas Eucharystii o. Piotr  Lenart przypomniał, że jedynym motywem modlitwy chrześcijanina może być tylko miłość do drugiego człowieka, a zwłaszcza do tego, którego zbawienie jest zagrożone. "Dlatego podczas tych czuwań modlimy się za grzeszników, czyli za nas samych - przypomniał o. Piotr - a także o zjednoczenie chrześcijaństwa, za wyznawców judaizmu, aby w Chrystusie Jezusie rozpoznali oczekiwanego Mesjasza, a zwłaszcza za masonów, za których modlić się w sposób szczególny polecał św. Maksymilian Kolbe".

Kaznodzieja podkreślił, że miłość bliźniego w praktyce codziennego życia nie jest łatwa. "Łatwo jest kochać kogoś na odległość, gdy go nie widzimy, gdy nie doświadczamy bezpośrednio jego obecności - mówił o. Piotr. - O wiele trudniej jest kochać tych, z którymi żyjemy na co dzień. To w takich sytuacjach widzimy, ile jest naprawdę warta nasza miłość. Ważne jest, abyśmy zechcieli podjąć tę szkołę miłości, którą jest nasze najbliższe środowisko".

Franciszkanin przypomniał też podczas kazania, że sto lat temu o. Maksymilian widział w Rzymie antykościelne i antykatolickie wystąpienia masonerii. Wiedział jednak, że sam nie jest w stanie niczego zrobić. Nie chciał jednak ograniczyć się tylko do narzekania. To właśnie podczas modlitwy zrozumiał, że "jest ktoś, kto został nam dany, aby nam pomóc - mówił o. Piotr - a jest to Niepokalana. Ona zwycięży, dlatego warto być w Jej rękach, aby mieć udział w Jej zwycięstwie.

Z tego zaproszenia do bycia rycerzem Niepokalanej skorzystało 7 osób, które poprzez odmówienie aktu oddania się Niepokalanej powiększyło szeregi Rycerstwa Niepokalanej.

Kolejne, szóste czuwanie modlitewne odbędzie się w Niepokalanowie 16/17 marca 2017 r., a szczególną jego intencją będzie obrona życia.

tm/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA