MARYJA!

Maksymilian w Krakowskich Łagiewnikach
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Maksymilian w Krakowskich Łagiewnikach

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach od 10 listopada przez najbliższe cztery miesiące będzie można zobaczyć wystawę "Święty Maksymilian Kolbe i Jego dzieła".

Wystawę uroczyście otworzył ks. rektor Sanktuarium Franciszek Ślusarczyk. Podczas uroczystej Mszy świętej, która poprzedzała otwarcie wystawy, rektor sanktuarium przybliżył postać i dzieło Ojca Maksymiliana. W sposób szczególny dziękował Świętemu z Niepokalanowa za dar Rycerstwa Niepokalanej. "To rycerze Niepokalanej niosą dziś orędzie ewangeliczne, posługując się wszelkimi środkami. Oddani Niepokalanej za przykładem św. Maksymiliana, wszędzie tam, gdzie Opatrzność Boża ich postawi, świadczą o wielkiej miłości Boga do człowieka" - mówił kaznodzieja. Modlił się również za Rycerstwo Niepokalanej z Dąbrowy Tarnowskiej, a szczególnie za twórcę wystawy - Jana Hajdugę, prezesa MI diecezji tarnowskiej.

Po uroczystej Mszy świętej kapłani oraz wierni udali się do dolnej części świątyni, aby uczestniczyć w uroczystym otwarciu wystawy. Po wystawie oprowadzał Jan Hajduga, który - snując myśli zaczerpnięte z Ewangelii - przypomniał, że św. Maksymilian żył na co dzień przesłaniem Miłosierdzia Bożego. Dla niego każdy człowiek był bliźnim, którego trzeba kochać i szanować. Największe miłosierdzie okazał pod koniec lipca 1941 r., kiedy to oddał swoje życie za ojca rodziny.

Obecni na otwarciu wystawy otrzymali "Rycerza Niepokalanej", Cudowne Medaliki oraz okolicznościowe foldery.

Wystawa została przygotowana przez Rycerstwo Niepokalanej diecezji tarnowskiej.

DME

Galeria

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach od 10 listopada przez najbliższe cztery miesiące będzie można zobaczyć wystawę "Święty Maksymilian Kolbe i Jego dzieła". Została ona przygotowana przez Rycerstwo Niepokalanej diecezji tarnowskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA