MARYJA!

35 sposobów na nawrócenie
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

35 sposobów na nawrócenie

Czym jest nawrócenie i jak je właściwie rozumieć - zastanawiało się 35 uczestników zimowych rekolekcji MI w Niepokalanowie Lasku. Nawrócenie to jeden z głównych aspektów przesłania Matki Bożej w Fatimie, a jednocześnie podstawowe zadanie każdego rycerza Niepokalanej.

Przez czas rekolekcji nauczyliśmy się cierpliwości; wyciszyliśmy się; nauczyliśmy się nawracać siebie samych; zrozumieliśmy, że musimy częściej przyjmować sakrament pokuty”

uczestnicy rekolekcji

Niepokalanów Lasek zmienia ludzi. W tym miejscu zwróciłam uwagę na swój rozwój duchowy. Zrozumiałam, że najważniejsze w życiu jest moje zbawienie

Ewa

Nauczyłam się czerpać naukę z każdej sytuacji. Zrozumiałam też, że każdy jest inny i wielokrotnie nie warto się kłócić z małych powodów, ale raczej komunikować, a nawet iść na kompromis tam, gdzie jest to możliwe

Olga

Każdy z uczestników zapoznawał się z treścią objawień fatimskich i szukał własnego sposobu na modlitwę i pokutę, dzięki którym mógł jak najbardziej zbliżyć się Boga. By lepiej poznać cel, warunki i środki działania w Rycerstwie Niepokalanej wszyscy udali się na pielgrzymkę do Niepokalanowa. Tam, zwiedzając Muzeum św. Maksymiliana, zwrócono uwagę na Rycerstwo Niepokalanej i jego obecność w świecie. W tym dniu okazało się, że na koniec rekolekcji dziewięć osób zostanie rycerzami Niepokalanej.

Każdy z uczestników znalazł też czas na to, aby zastanowić się, jakie posiada dary i talenty, dzięki którym może służyć innym.

Zrozumiałam, że pragnę służyć w Rycerstwie Niepokalanej talentami, jakie otrzymałam od Pana Boga. Podczas rekolekcji nauczyłam się przełamywać stres i zrozumiałam, że dzieląc się z innymi, przełamując samą siebie, mogę uczyć się od innych, a jednocześnie sama służyć swoim przykładem

Klaudia

Filip zwrócił uwagę na to, że nauczył się „żyć według zasady błogosławieństw, która wcale nie jest taka prosta. Bardzo podobały mi się zajęcia integracyjne, podczas których nie tylko było dużo dobrej zabawy, ale każdy mógł wykazać się też talentem artystycznym”.

Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych odbyły się w Niepokalanowie Lasku w dniach 23-28 stycznia 2017 r. Poprowadził je o. Jacek Szczepanik OFMConv z klasztoru w Suwałkach. W rekolekcjach uczestniczyło 35 osób oraz ośmiu animatorów.

tm/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA