MARYJA!

Wielkie Zawierzenie po raz czwarty

Wielkie Zawierzenie po raz czwarty

blue line

6 sierpnia rozpocznie się IV edycja Wielkiego Zawierzenia Maryi - tym razem w formie rekolekcji różańcowych.

Codziennie spotykamy się na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami. Naszym pragnieniem jest aby w ciągu tych 17 dni spotkań zawierzyć Maryi jak najwięcej osób, instytucji, spraw, problemów.

Niepokalanów, do którego za kilka godzin mamy wyjechać, jest to miejsce obrane przez Niepokalaną i przeznaczone wyłącznie na szerzenie Jej czci. Wszystko, cokolwiek jest i będzie w Niepokalanowie, to Jej własność. My również zostaliśmy wybrani przez Niepokalaną, a przez to wybraństwo staliśmy się Jej własnością. Jutro przypada uroczystość Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Ona, Niepokalana, cała była oddana Bogu - i my również w wigilię tej uroczystości złóżmy ofiarę z siebie i oddajmy się jako nieużyteczne narzędzie w Jej ręce, a oddajmy się niepodzielnie, bez zastrzeżeń, na zawsze.

Św. Maksymilian

W Niepokalanowie Maryja działa w sposób szczególny. Wielu pielgrzymów doświadcza Jej działania. Sami tego doświadczyliśmy na przełomie czerwca i lipca, kiedy u jednego z naszych braci zakonnych stwierdzono COVID-19. Brat ten wrócił z wakacji i przez 5 dni przebywał z nami. Na klasztor nałożono kwarantannę, licząc się z tym, że w tak dużej grupie osób liczba zarażonych będzie znaczna. Kilkudziesięciu braci miało bezpośredni kontakt z chorym bratem. 107 braci przeszło badania na obecność wirusa i czekaliśmy na wynik, ilu jest zarażonych. Odpowiedź przyszła w pierwszą sobotę, 4 lipca: testy wykazały, że nikt nie został zarażony. Niepokalana ustrzegła swój Niepokalanów przed koronawirusem. Urzędniczka z SANEPID-u sprawdzała kilka razy wyniki, na koniec orzekła: "to jest cud!"

Więcej: To jest cud!

Dla nas jest to potwierdzenie tego, że obrana 4 lata temu droga zawierzenia Maryi jest właściwa. Od listopada 2016 r. co miesiąc odbywają się w Niepokalanowie w każdą pierwszą sobotę miesiąca spotkania Oddaj się Maryi, na których oddajemy Niepokalanej siebie i wszystkie swoje sprawy, problemy, zawierzamy Jej także innych ludzi, instytucje i sprawy naszej Ojczyzny. W ciągu tych 4 lat z kilkuset osób spotkania urosły do kilku tysięcy uczestników. Z nich zrodziło się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Sztafeta Różańcowa i wiele innych inicjatyw. Ludzie przybywają z kraju i zagranicy, aby zawierzyć się Maryi całkowicie, jak św. Maksymilian, św. Jan Paweł II, sł. Boży Kard. Stefan Wyszyński i wielu innych. Zawierzenie Maryi jest ratunkiem dla świata. Każdy może zawierzyć Niepokalanej wszystko. Niepokalane Serce Maryi jest najbezpieczniejszym miejscem w całym wszechświecie. Tam szatan nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał dostępu. W tych trudnych czasach Maryja przychodzi z pomocą tym, którzy Jej zaufali.

Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi - to akcja duchowa mająca za cel zawierzyć Niepokalanej jak najwięcej osób, instytucji i spraw. Każdego dnia oddajemy Matce Najświętszej kolejne dziedziny naszego życia: dziedzictwo Kolbińskie, gospodarkę i przemysł, rządzących, Kościół i dzieła nowej ewangelizacji, media, służbę zdrowia, bezpieczeństwo narodowe, kulturę, edukację i sztukę, sportowców i rodziny. Każdego dnia możemy zawierzyć Maryi wszystkie osobiste i społeczne sprawy. Nie ma takiej rzeczywistości, z którą Matka Boża nie dałaby rady. Świadczą o tym świadectwa pielgrzymów.

Więcej: Wielkie Zawierzenie

Dla osób pragnących się z nami modlić, ale nie mogą w tych dniach przybyć osobiście do Niepokalanowa, będzie uruchomiona transmisja on-line na kanale YouTube NIEPOKALANÓW-TV oraz transmisja radiowa na falach Radio Niepokalanów.

W tym roku w pierwszych 9 dniach odbędą się rekolekcje różańcowe prowadzone przez franciszkanów z Niepokalanowa i Jana Budziaszka - perkusistę zespołu Skaldowie i apostoła Różańca świętego. Jest to uwieńczenie trwającej nieprzerwanie 22 miesięcy Sztafety Różańcowej, w której udział wzięło 5040 uczestników. Każdy z nich modlił się Różańcem w intencji uwolnienia nas, naszych rodzin i Ojczyzny od wszelkich zniewoleń i skutków grzechów - jedną godzinę tygodniowo. Akcja potrwa do setnej rocznicy Cudu nad Wisłą, tzn. do 15 sierpnia.

Więcej: Sztafeta Różańcowa

W dniach od 16 do 22 sierpnia podejmiemy tematy zagrożeń duchowych.


Zapraszamy!

Franciszkanie z Niepokalanowa


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

9 marca - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ