MARYJA!

W Sercu Jezusa

W Sercu Jezusa

blue line
24 czerwca, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w sanktuarium niepokalanowskim modlono się o świętość kapłanów oraz zawierzono Sercom Jezusa i Maryi siebie, swoje rodziny i Polskę, uznając Chrystusa za Króla.

Światowa Sztafeta Różańcowa

Po Koronce do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium-kaplicy św. Maksymiliana - miejscu uświęconym przez życie Świętego, który w KL Auschwitz wyznał, że jest Kapłanem Katolickim - przeprowadzono modlitwę różańcową w intencji o świętość kapłanów. Modlitwa ta jest organizowana co roku w ramach wydarzenia Światowa Sztafeta Różańcowa - Worldpriest. W tym roku sztafeta rozpoczęła się poprzedniego dnia, 23 czerwca, w bazylice NMP z Guadalupe - narodowego sanktuarium Meksyku, w którym modlitwę poprowadził ks. prał. Salvador Martínez Ávila - rektor sanktuarium. Następnie modlitwa różańcowa przeniosła się do Karaczi w Pakistanie, gdzie ks. Edward Joseph - wikariusz generalny arch. Karaczi, zainaugurował Światową Sztafetę Różańcową 2022 r. w kościele św. Jana. Modlitwę różańcową w niepokalanowskim sanktuarium poprowadzili członkowie Fundacji Niepokalanej. Prosząc Serce Jezusowe o świętość dla kapłanów, rozważano tajemnice chwalebne Różańca świętego w językach polskim i angielskim. Wydarzenie można zobaczyć na kanale YouTube/FundacjaNiepokalanej.

Sztafeta Różańcowa o świętość kapłanów | NIEPOKALANÓW Kaplica św. Maksymiliana

Światowa Sztafeta Różańcowa Worldpriest o świętość kapłanów rozpoczęła się jako skromne wydarzenie trzynaście lat temu. Obecnie obejmuje cały świat i podczas 24-godzinnej modlitwy łączy wiele milionów ludzi różnych kultur na każdym kontynencie, które uczestniczą w odmawianiu Różańca w swoich językach.

Akty zawierzenia

Wieczorem w niepokalanowskiej bazylice, w łączności z sanktuarium Najśw. Serca Jezusa w Chojnie i wszystkimi Polakami, została sprawowana Msza św. przebłagalna za grzechy narodu polskiego, której przewodniczył o. Mariusz Książek - proboszcz parafii Niepokalanów. Ojciec Proboszcz zaprosił wszystkich do

zanurzenia w ogniu miłości Bożego Serca wszelkie doświadczenia krzyża swojego życia. Z głębokim przekonaniem zapewniał, że modlitwa, która płynie prosto z serca, dotyka Serce Jezusa i Serce Maryi, gdyż Pan czeka na wyznanie naszej miłości. Zachęcił też, aby także wszystkie osoby, bliskich, znajomych, a nawet wrogo nastawionych do wiary czy Kościoła, przynieść do Serca Pana Jezusa. Podkreślił też, że Maryja, która widziała perspektywy dwóch strasznych wojen, nie wezwała do usunięcia tyranów i złych ludzi, ale poleciła, aby modlić się i podejmować akty pokuty za swoje grzechy i innych ludzi, aby przebłagać za grzechy nasze i całego świata.

Po Eucharystii, w łączności odśpiewano Apel Jasnogórski. Następnie przed Najśw. Sakramentem wybrzmiały akty poświęcenia się Sercu Jezusa i Sercu Maryi oraz uznania Chrystusa Królem naszego serca. Był to czas, w którym można było podziękować za łaski, które otrzymujemy codziennie od Jezusa przez ręce Niepokalanej Jego Matki oraz zawierzyć siebie, swoje rodziny i naszą Ojczyznę - Polskę.

20:00 Msza święta i poświęcenie siebie Sercom Jezusa i Maryi | NIEPOKALANÓW Bazylika

Teresa M. Michałek, FN / red.


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

9 marca - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ