MARYJA!

Różaniec i Psalmy

Różaniec i Psalmy

blue line
Co łączy Różaniec z Pslamami? Odpowiedź na to pytanie mogli znaleźć uczestnicy 82. spotkania pierwszosobotniego w Niepokalanowie.

W pierwszą sobotę sierpnia w niepokalanowskim sanktuarium po raz 82. odbyło się spotkania "Oddaj się Maryi". W tym miesiącu tematem przewodnim było ukazanie piękna i mocy modlitwy różańcowej oraz modlitwy psalmami.

Salezjanin z Krakowa ks. Dariusz Rozum podczas homilii i konferencji próbował przybliżyć czym są psalmy i co wspólnego one mają z modlitwą różańcową. Jednym ze związków jest ich liczba: 150 - podobnie jak liczba "perełek" różańcowych. Innym podobieństwem jest fakt, że Matka Boża modliła się najczęściej odmawiając psalmy, gdyż była ta jedna z obowiązujących form modlitwy. Psalmy ukazują nam w sposób symboliczny Jezusa Chrystusa, ale trzeba nauczyć się je odczytywać.

Podczas spotkania jak co miesiąc można było przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej (MI). W tym miesiącu do MI wstąpiło ponad 60 osób. Czym jest oddanie się Maryi według św. Maksymiliana opowiedział o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Nniepokalanowa.

W tematykę spotkania wprowadził zebranych o. Mirosław Kopczewski - inicjator spotkań. Spotkanie zostało poprzedzone czuwaniem modlitewnym, podczas którego omadlano wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniu. Jak zwykle był też czas na podzielenie się swoim osobistym doświadczeniem i świadectwem owoców doznanych poprzez całkowite powierzenie siebie Niepokalanej Matce.

Konferencję Różaniec i Psalmy wygłosił ks. Dariusz Rozum - saletyn z Krakowa. Kapłan od wielu lat zajmuje się prowadzeniem rekolekcji różańcowych oraz propagowaniem piękna i mocy modlitwy różańcowej.

Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
Ks. Dariusza Rozum, konferencja Różaniec i Psalmy
Konferencje i świadectwa

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża Różańcowa
Matka Boża Różańcowa

To wspomnienie odnosi nas do 1571 r., a dokładnie do zwycięstwa wojsk Świętej Ligii nad wojskami imperium osmańskiego, w jednej z największych bitew morskich w dziejach świata, stoczonej 7 października pod Lepanto (obecnie Nafpaktos, Grecja)

Więcej

Działalność wydawnicza

Nowenna do Niepokalanej

29 listopada - 7 grudnia. 9 dni przygotowujące do dobrego przeżycia uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.

Czytaj dalej...
Nowenna według św. Faustyny

Niepokalanów, 29 XI - 7 XII. 1000 "Zdrowaś" codziennie, jako przygotowanie do urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 grudnia, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, konferencja: o. Wojciech Surówka OP, Wieczysta adoracja Najśw. Sakramentu.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ