MARYJA!

Bądź wola Twoja...

Bądź wola Twoja...

blue line
Pełnienie woli Bożej - to postawienie Boga na pierwszym miejscu, a wszystko inne ma nam służyć do tego, by wypełnić Jego wolę - zauważył prezydent Siemianowic Śląskich.

W Niepokalanowie w pierwszą sobotę lipca odbyło się 81. spotkanie "Oddaj się Maryi" (OSM).

Mszy świętej, podczas której dokonano uroczystego oddania siebie i wszystkich swoich spraw Niepokalanemu Sercu Maryi, przewodniczył o. Piotr M. Lenart - redaktor "Rycerza Młodych" i członek Rady Fundacji Niepokalanej, który także po nabożeństwie wynagradzającym poprowadził obrzęd uroczystego przyjęcia do Rycerstwa Niepokalanej ok. 40 osób. Nabożeństwo wynagradzające z 15-minutowym rozważaniem nad tajemnicami Eucharystii i ustanowienia sakramentu kapłaństwa poprowadził o. Mirosław Kopczewski - organizator OSM-ów.

Podczas Mszy św. ks. Paweł Pleśnierowicz - proboszcz parafii św. Mikołaja w Świerkach, w ramach kazania podzielił się swoim świadectwem, jak Matka Boża uzdrowiła jego życie i kapłaństwo od momentu, kiedy po rekolekcjach Zawierzenie33 oddał Maryi całe swoje życie i kapłaństwo, co zaowocowało m.in. inicjatywą "Boski Projekt: Kapłaństwo". O tej inicjatywie modlitewnego wsparcia kapłanów ks. Paweł mówił podczas popołudniowej konferencji. Od kapłaństwa przeciętnego, często formalistycznego i minimalistycznego, do kapłaństwa oddanego Maryi - to droga, którą ks. Paweł przeszedł, aby teraz z grupą chętnych osób trwać na czwartkowych adoracjach w intencji kapłanów i za tych kapłanów, którzy z różnych przyczyn nie mają czasu na osobistą adorację. "Modlitwa za kapłanów jest potrzebna, szczególnie tych zagubionych, gdyż kapłan powinien przewodzić swoim owcom - mówił prelegent. - Matka Boża nikogo nie przekreśla, nawet kapłana zagubionego, Ona każdego przygarnia do Serca i umacnia, wskazując drogę nawrócenia" - podkreślił ks. Paweł.

Msza święta i Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

81 OSM rozpoczęła konferencja, którą poprowadziła Marta Przybyła. Podzieliła się ona swoim świadectwem przemiany z lekkomyślnej "paniusi" na ofiarną posługującą w dziecięcym hospicjum "rzecz i własność" Maryi, będącej owocem całkowitego oddania się Matce Bożej. Maryja stała się dla niej wzorem umiłowania i realizowania woli Bożej. Prelegentka podzieliła się swoim doświadczeniem służby dzieciom w hospicjum, w którym nauczyła się dawania siebie potrzebującym i pełnego ufności zgadzania się na wolę Bożą.

Konferencje i świadectwa pani Marta Przybyła

Po południu prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech wygłosi świadectwo o duchowych i materialnych owocach zawierzenia Maryi na przykładzie Siemianowic Śląskich. Owoce są widoczne w statystykach, jak choćby prawie całkowity brak bezrobocia i duży rozwój miasta. "Pełnienie woli Bożej to postawienie Boga na pierwszym miejscu, zaś wszystko inne ma nam tylko służyć do wypełnienia Jego woli" - zauważył prezydent Siemianowic Śląskich i podkreślił, że najpiękniejsze i dające najwięcej radości w życiu jest życie w łasce uświecającej.

Konferencja: ks. Paweł Pleśnierowicz, Rafał Piech

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

9 marca - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ