MARYJA!

Pogromczyni szatana

Pogromczyni szatana

blue line
3 września 2022, Niepokalanów - 71. spotkanie "Oddaj się Maryi".

Maryja jest Tą, która - jeśli zapraszamy Ją do każdego aspektu naszego życia - zwycięży szatana - mówił o. Mirosław Kopczewski OFMConv - inicjator spotkań z zawierzeniem się Maryi w pierwsze soboty miesiąca.

71. spotkanie "Oddaj się Maryi" w Niepokalanowie poprowadził o. Mirosław. Spotkanie rozpoczął tradycyjną formą modlitwy - ulubioną św. Maksymiliana - trzykrotnym "Zdrowaś Maryjo". Prowadzący spotkanie wyjaśnił, co jest istotą oddania się Matce Bożej, przybliżając synonimy słów powiązanych z tym aktem: oddanie, poświęcenie, zawierzenie, ofiarowanie i inne. Zawierzenie jest środkiem, stąd różnorodność słów. Istotą oddania się Maryi jest wprowadzenie nas w stałą relację z Maryją, jest to początek drogi z Nią. Zawierzeniem się Matce Bożej musimy żyć na co dzień. Nasze życie musi być przesiąknięte kontaktem z Maryją jako naszą Mamą. Ten akt poświęcenia, to otwarcie się na pewną rzeczywistość duchową, gdyż nadal jesteśmy grzesznikami i musimy z pomocą Maryi przejść drogę odnowienia w nas samych człowieczeństwa. Musimy wyrzucić z nas to wszystko co nie pochodzi od Boga i Maryja, którą zapraszamy do naszego domu, jest naszą przewodniczką w tej drodze.

W pierwszej części spotkania o. Piotr Maria Lenart OFMConv przypomniał czym jest Rycerstwo Niepokalanej (MI) założone przez św. Maksymiliana. Po nabożeństwo była możliwość wstąpienia w szeregi MI i oddania się Niepokalanej w duchu św. Maksymiliana. W tym miesiącu do Mi wstąpiło prawie 50 osób.

Podczas świadectw usłyszeć można było czym jest i jaką siłę ma Nowenna Pompejańska. Następnie pani Mariola opowiedziała o swoim nawróceniu, dzięki przypadkowemu wybraniu się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Pani Mariola opowiedziała jak stopniowo po tej pielgrzymce jej bliscy powracali do Boga i sakramentów. Pani Zofia opowiedziała o owocach zawierzenia się Maryi oraz o uzdrowieniu swego męża z choroby nowotworowej.

Spotkanie "Oddaj się Maryi" konferencja wprowadzająca i świadectwa.

Mszy świętej z zawierzeniem Matce Bożej przewodniczył o. gwardian Mariusz Słowik OFMConv. Homilię wygłosił o. Mirosław Kopczewski. Kaznodzieja zapytał zebranych, czy każdy z obecnych zna swego patrona. Następnie odpowiedział historię kapłana z Chorwacji nowego błogosławionego, ks. Mirosława, męczennika. W wieku 27 lat został zamordowany za to, że wraz z innymi kapłanami zorganizował w 1947 r. bierzmowanie. 24 sierpnia 1947 r. wiedział on o tym, że komuniści będą chcieli przeszkodzić tej uroczystości, dlatego kapłani przyspieszyli uroczystość. Gdy komuniści przybyli na miejsce, bierzmowanie już się odbyło, dlatego komuniści dotkliwie pobili kapłanów, zaś ks. Mirosława śmiertelnie ugodzili nożem w szyję. Następnie kaznodzieja przybliżył obraz trzeciej tajemnicy fatimskiej, w której jest wizja męczeństwa ludzi Kościoła. Według kaznodziei ta tajemnica fatimska ciągle się dokonuje. Następnie kaznodzieja przypomniał co zadziało się dzięki zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi na świecie. "Maryja jest Tą, która, jeśli żyjemy zawierzeniem się Jej, jeśli Ją zapraszamy do każdego aspektu naszego życia, zwycięży szatana". Nasze życie to nieustanna walka i zmaganie.

Po Mszy św., przed Najśw. Sakramentem została odmówiona modlitwa różańcowa, a po niej 15-minutowe rozważanie nad tajemnica bolesną, modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu.

Msza święta i nabożeństwo pierwszosobotnie.

Po spotkaniu pani Małgorzata Kotwica opowiedziała świadectwo Bóg się o mnie upomniał. Prelegentka zaznaczyła jak jej życie oddaliło się od Boga i jak było nastawione tylko na "mamonę" i rzeczy materialne. Mimo bycia daleko od Boga, po 25 latach powróciła do życia sakramentalnego i wraz z mężem postanowiła żyć w białym małżeństwie, gdyż przez wiele lat byli związkiem niesakramentalnym. Pani Małgorzata opowiedziała także świadectwa kobiet, samotnych matek, którym pomaga. Na koniec spotkania można było nabyć książki - świadectwa, napisane przez panią Małgorzatę.

Konferencja: Małgorzata Kotwica, Bóg się o mnie upomniał

Następne spotkanie w Niepokalanowie odbędzie się 1 października.


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ