MARYJA!

Zaufać Matce

Zaufać Matce

blue line

1 kwietnia - 78. spotkanie "Oddaj się Maryi".

"Maryja nie była wolna od cierpienia. Mimo wielkiego doświadczenia Krzyża, nigdy nie zwątpiła, zawsze ufała bezgranicznie Bogu" - to przesłanie usłyszeli uczestnicy spotkania "Oddaj się Maryi" w przeddzień Wielkiego Tygodnia.

Spotkanie "Oddaj się Maryi" w niepokalanowskim sanktuarium odbyło się po raz 78. w pierwszą sobotę kwietnia. W konferencji wprowadzającej w tematykę spotkania o. Mirosław Kopczewski OFMConv zauważył, że Bóg stworzył "Niepokalane Serce Maryi wyłącznie dla siebie, bo Bóg jest Miłością, a co nie jest Miłością, nie jest z Boga. Bóg potrzebował miejsca, a Maryja dała mu to miejsce, i w Niej, w Jej niepokalanym łonie Bóg stał się człowiekiem". Prelegent zauważył, że Maryja jest jakby przyodziana Bogiem, dlatego nazywamy Ją "Przybytkiem, Pałacem Jego. W Jej Niepokalanym Sercu dokonuje się spotkanie ze Stwórcą". Inicjator spotkań zaznaczył, że Maryja w pełnym zaufaniu powierzyła siebie Bogu, nie zadając Mu pytań. Na Jej wzór, oddajemy się Jej, aby Ona uczyła nas takiego samego zawierzenia i oddania się Bogu Miłości. "Oddając się Maryi, mówimy «nie» dla grzechu i rozpoczynamy drogę nawrócenia i uświęcenia".

Podczas spotkania można było wysłuchać konkretnych świadectw osób, które doznały w swoim życiu owoców zawierzenia się Matce Bożej i rozpoczęły drogę nawrócenia i uświęcenia, drogę życia w łasce Bożej.

Konferencje i Świadectwa. 78. spotkanie "Oddaj się Maryi".

Podczas spotkania o. Piotr M. Lenart OFMConv przybliżył, czym jest Rycerstwo Niepokalanej, założone w 1917 r. przez św. Maksymiliana. Po Eucharystii można było przystąpić do MI. W tym miesiącu w szeregi MI przystąpiło 45 osób. O. Piotr poprowadził także modlitwę różańcową oraz 15-minutowe rozważanie tajemnic różańcowych.

Po uroczystej Eucharystii, podczas której można było oddać się Niepokalanej, odbyła się konferencja ks. Marka Dziewciekiego.

Konferencja ks. Marka Dziewieckiego - terapeuty, psychologa i duszpasterza

Podczas kazania ks. Marek przybliżył temat zaufania Bogu na wzór Matki Bożej, której zaufanie Bogu nieskończenie przewyższyło to, które miał Abrahama względem Boga. Kaznodzieja zauważył, że zaufanie Bogu nie opiera się na emocjach, nastroju, ale to słuchanie Boga i Jego przykazań mimo wszystko i w każdych okolicznościach, czyli nawet wtedy, gdy nam nie są one na rękę. Zaufanie Bogu rodzi się z poznania przez wiarę tego, że Bóg jest naszym Przyjacielem, który chce dla nas tylko dobra. Kaznodzieja mówił także, jak uniknąć błędów, które wynikają z powielania złych wzorców, wyniesionych z własnej rodziny, a powielanych z pokolenia na pokolenie. Zaufanie Bogu i słuchanie Go we wszystkim jest jednym z najważniejszych elementów oderwania się od błędnych wyborów i podjęcia życia zgodnego z zamysłem Boga dla nas.

Msza święta i Nabożeństwo Wynagradzające, w ramach 78. Spotkania Oddaj się Maryi | Transmisja z Bazyliki NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ