MARYJA!

Spotkanie w anielskiej sprawie

Spotkanie w anielskiej sprawie

blue line
W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., kazania o św. Michale Archaniele głosił ks. Marcello Stanzione z Włoch.

Znawca anielskiej tematyki nawiązał do aniołów jako tych, którzy adorują Trójcę Świętą i są dane ludziom do pomocy i ochrony. Ks. Marcello zwrócił uwagę, że choć o tym nie myślimy, to aniołowie towarzyszą nam cały czas i pomagają, inspirują ku dobremu, dają natchnienia. Kapłan zachęcił, by aniołowie stali się dla nas najlepszymi przyjaciółmi i towarzyszami, byśmy świadomie korzystali z ich pomocy. "Aniołowie, w odróżnieniu od nas, zawsze pełnią wolę Boga" - zauważył kaznodzieja. Kapłan mówił także o nabożeństwie do aniołów, które mieli niektórzy świeci, w tym św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio i św. Maksymilian Kolbe.

Na stoisku przed bazyliką można było nabyć książki o aniołach i archaniołach, autorstwa ks. Marcello Stanzione - założyciela włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. W j. polskim wydano ponad 40 tytułów jego książek z ponad trzystu, które napisał (m.in. Św. O. Pio i Św. Michał Archanioł, Najpiękniejsze Modlitwy do Aniołów, Archaniołowie, Spotkania z Aniołem Stróżem, a kolejne tytuły są tłumaczone.

Po południu, w sali św. Bonawentury miała miejsce przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego Pod Skrzydłem Archanioła, a po nim spotkanie z reżyserem. Film przedstawiał 12 świadectw osób, które otrzymały w sowim życiu namacalne łaski opieki i prowadzenia aniołów lub archaniołów. Była to też doskonała okazja do pogłębienia nauki Kościoła na temat aniołów i zaproszenie do zaprzyjaźnienia się w z aniołami oraz do nabożeństwa do aniołów i archaniołów, szczególnie do Archanioła Michała jako opiekuna Kościoła świętego.

Film miał premierę kinową we wrześniu 2022 r., dostępny jest na platformie katoflix.pl. Film Zobacz Anioła otrzymał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na 37 Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana 2022".

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Archiwum Niepokalanowa


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

9 marca - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ