MARYJA!

Jest, działa i pomaga

Jest, działa i pomaga

blue line
To już 76. pierwszosobotnie spotkanie "Oddaj się Maryi", które odbyło się w Niepokalanowie 4 lutego 2023 r.

We wprowadzeniu do spotkania o. Mirosław Kopczewski OFMConv przypomniał, że każde dziecko ma prawo do matki i że człowiek powinien pamiętać o tym, że jest niepowtarzalny i potrzebny, chciany przez Boga. "Czasem mamy poczucie, że jesteśmy nikomu na tym świecie niepotrzebni - mówił o. Mirosław. - Prawda jednak jest inna. Pomocą w poznaniu naszej godności jest Maryja". Po wprowadzeniu, o. Piotr M. Lenart OFMConv zachęcił uczestników do wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana w 1917 r. przede wszystkim po to, by walczyć z masońską ideologią. W dalszej części spotkania w sali św. Bonawentury można było wysłuchać kilku świadectw ukazujących owoce zawierzenia Maryi.

Konferencje i świadectwa. 76. spotkanie "Oddaj się Maryi".

"Jezus przyszedł, by całym swoim życiem, a szczególnie męką, śmiercią i zmartwychwstaniem pokazać człowiekowi jak dobrym Tatą jest Bóg" - mówił o. Zbigniew Deryło OFMConv podczas okolicznościowego kazania w bazylice. To Jemu musimy zaufać we wszystkich sytuacjach - przekonywał kaznodzieja, ukazując na przykładzie z własnego życia, że Jezus jest, działa i zawsze pomaga. Z naszej strony musimy tylko pozwolić Jezusowi, by żył w nas, bo - jak uważa o. Deryło - tylko wtedy On da nam łaskę, by zauważyć potrzeby drugiego człowieka oraz siłę, by człowiekowi w potrzebie w odpowiedni sposób pomóc. "Tylko jeśli w nas będzie żył Jezus będziemy mogli przyjść z pomocą drugiemu człowiekowi, w sposób, w jaki chce Jezus, a nie w jaki czasem byśmy sobie tego sami życzyli". Dla borykających się z różnego rodzaju cierpieniami, cenna wskazówka były słowa, że czasami Jezus "nie zabierze cierpienia, ale da nam swoją obecność, która pomoże nam zachować pokój w sercu". Kaznodzieja ponadto zaznaczył, że trwanie z Jezusem, to trwanie przy sakramentach, to zachowanie wrażliwego serca w stosunku do innych.

Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - z modlitwą różańcową i 15-minutowe rozmyślaniem nad tajemnicą Zmartwychwstania poprowadził o. Piotr M. Lenart OFMConv. Po nabożeństwie można było przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Msza św., nabożeństwo wynagradzające i modlitwa różańcowa.

Po południu Gość Spotkania, Anna Krogulska - misjonarka świecka, przybliżyła historię "całunu turyńskiego" oraz pomogła odczytać ślady krwawej męki Zbawiciela, które widnieją na tej "największej relikwii chrześcijaństwa" (św. Jan Paweł II, 1980 r.). Pani Anna wskazała, jak odczytać fenomenalną fotografię Jezusa, odbitą na całunie. Zdaniem prelegentki autentyczność całunu jest nie do podważenia, głównie z tego względu na znajdujące się na płótnie pyłków kwiatów, które rosły tylko na terenie Palestyny, a ich wiek naukowcy oszacowali na I wiek. Pani Anna zaproponowała, by każdy, jeśli podejdzie do tego płótna, wybrał sobie taką ranę Jezusa, która wywarła na nim największe wrażenie, dotknął jej i pomodlił się prze chwilkę.

Anna Krogulska, konferencja "Całun Turyński - nieznana historia".

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. NiepokalanówTV


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...
Nocna Pielgrzymka

9 marca - O triumf Niepokalanej w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ