MARYJA!

Siła obrazu formą nowej ewangelizacji
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Siła obrazu formą nowej ewangelizacji

W niedzielę, 28 maja o godz. 19.00 w Niepokalanowie odbył się pokaz filmu 13. dzień - Fatima. Przesłanie nadziei. Film ukazuje wspomnienia 30-letniej Łucji Santos o czasach, kiedy jako najstarsza z trójki dzieci była świadkiem objawień maryjnych w Fatimie.

Film z 2009 r. przedstawia wiernie i szczegółowo wydarzenia, które miały miejsce w Fatimie od 13 maja do 13 października 1917 r. Stylistyka filmu jest unikalna i charakterystyczna. W większości film zrealizowano jako czarno-biały. Tylko wtedy, kiedy dzieci łączą się z duchowym światłem, zauważamy świat kolorów. Pomysł, w jaki sposób wykorzystać kolor w filmie, pojawił się już po przeczytaniu udokumentowanych opowiadań naocznych świadków Cudu Słońca. Wszyscy oni opisywali zmieniające się wokół nich kolory. Film czarno-biały nie tylko pomaga odtworzyć czas historyczny, ale także przekazuje szczególne postrzeganie świata, gdzie tak wiele jest rzeczy ukrytych.

W spotkaniu wziął udział Benon Wylegała, który reprezentował Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Jest wiele cennych filmów, które są nośnikiem pięknego przesłania - podkreślił Benon. - Zadaniem naszym jest odnalezienie tych wartości w konkretnych dziełach oraz ich zrozumienie.

Dodał też, że za pomocą obrazu, który zdominował współczesną kulturę, zaangażowani w Ruchu zamierzają dotrzeć do odbiorcy z ważnym przesłaniem.

Pokaz został zorganizowany w ramach kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów, który odbywa się we Wrocławiu. Organizatorami pokazów jest Klasztor Ojców Franciszkanów oraz Fundacja Vide et Crede im. Św. Jana Pawła II.

st/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA