MARYJA!

Przymierze z Matką
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Przymierze z Matką

W pierwszą sobotę lutego już po raz kolejny odbyło się spotkanie "Oddaj się Maryi". Do Niepokalanowa przybyły tłumy wiernych, by zawierzyć swoje życie Niepokalanej, patronce tego miejsca.

O. Mieczysław Kopczewski - inicjator spotkań przypomniał, na czym polega przymierze z Maryją. Zauważył, że u Niepokalanej można wybłagać wszystkie łaski, jeśli tylko z ufnością będziemy się do Niej uciekać. "Słowa o. Mirosława przypomniały mi o Cudownym Medaliku - zaznaczyła Iwona z Milanówka. - To w Paryżu do św. Katarzyny Maryja mówiła, że ma wiele łask, którymi chciała obdarować ludzi, jeśli oni tylko poprosiliby Ją o to. Myślę że te spotkania są właśnie po to, byśmy prosili z ufnością nawet o to, o co nikt nie prosi". Ta myśl dobrze koresponduje ze słowami homilii wygłoszonej przez o. Rajmunda Marszałkowskiego. "Tam, gdzie jest Maryja, tam bowiem jest i cała Trójca Święta. Ona jest Matką Boga, a Bogu nic bardziej nie sprawia radości, niż spełnianie próśb swojej Mamy, gdyż Niepokalaną Bóg kocha do szaleństwa. Nie możemy sprawić Bogu lepszego prezentu, niż przyjęcie Maryi do swego serca".

Tam, gdzie jest Maryja, tam jest też pełnia łask i cnót - przekonywał o. Rajmund. Oddając się Niepokalanej staramy się do Niej upodobnić. Ona, wchodząc do nas, do naszego serca, chce nas przemieniać dla Jezusa. Musimy zapytać się siebie samych: czy mamy wiarę, pokorę, ufność, dar modlitwy Matki Bożej? Zawierzając Maryi, mamy obowiązek wzrastać w świętości. Czy jesteśmy obrazem Niepokalanej dla innych? Na to pytanie pięknie odpowiedziała Teresa - rycerka Niepokalanej, opowiadając swoje świadectwo. Zainteresowała się ona pewnym bezdomnym. Okazało się, że potrzebował on nie tylko pomocy materialnej, ale i duchowej, gdyż mimo ponad 60 lat życia nie miał żadnych sakramentów. Dzięki świadectwu Teresy postanowił przyjąć sakramenty i stał się nowym człowiekiem. Podobnym świadectwem podzielił się Marek, który opowiedział o zawierzeniu Matce Bożej swoich relacji z teściową. Dzięki cierpliwości i modlitwie te relacje całkowicie zmieniły się.

Podczas tego spotkania o. Piotr Lenart przybliżył, czym jest Rycerstwo Niepokalanej, założone 100 lat temu przez św. Maksymiliana. Podczas uroczystej Mszy świętej do Rycerstwa Niepokalanej włączyło się ponad 60 osób.

 tm/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA