MARYJA!

Czy może być co dobrego?
DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Czy może być co dobrego?

Na spotkaniu opłatkowym 5 stycznia 2017 r. w sanktuarium-kaplicy św. Maksymiliana spotkali się  osoby duchowne i świeckie, pracujące w niepokalanowskim klasztorze.

Gwardian klasztoru o. Grzegorz Maria Szymanik w homilii przypomniał, że jedną z najtrudniejszych, ale i najważniejszych rzeczy jest odkrycie prawdy, że Jezus żyje w każdym z nas. Nie możemy - parafrazując Natanaela - mówić o bliźnim czy nawet o samym sobie: co dobrego może być w mojej żonie, w moim mężu, w moim dziecku czy we mnie. Oczywiście każdy ma jakieś wady, ale najważniejsza jest ta prawda, że Jezus narodził się dla każdego z nas i On, nawet jako małe dziecko, jest większy od grzechu. On zwycięża grzech, wystarczy tylko, abyśmy do niego przychodzili i prosili Go o pomoc.

W dalszej części spotkania, już na jadalni domu rekolekcyjnego, po śpiewie kolędy zostały pobłogosławione opłatki, którymi dzielili się pracownicy klasztoru. W przyjemnej atmosferze, przy wspólnym stole można było ubogacić się swoją obecnością i doświadczeniami życiowymi, dziękując Bogu za dobro, które każdy może dołożyć dla jak największej chwały Bożej, pracując dla Niepokalanej.

TM/red.

PRZECZYTAJ TAKŻE

DZIAŁALNOŚĆ
WYDAWNICZA