MARYJA!

Boże ogniowo - Różaniec

Boże ogniowo - Różaniec

blue line
Kolejne spotkanie "Oddaj się Maryi" odbyło się w niepokalanowskim sanktuarium 7 października 2023 r., w święto Matki Bożej Różańcowej.

Tego dnia przybyli pielgrzymi mogli oddać siebie i wszystkie swoje sprawy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Spotkanie poprowadził o. Mirosław Kopczewski OFMConv, który przypomniał jak żyć duchem zawierzenia siebie Maryi. Podczas wprowadzenia s. Barbara Barylak poprowadziła konferencję na temat: Maryja - Biblijna Niewiasta. Prelegentka zachęciła zebranych do czytania opisów biblijnych na temat nieba, aby doświadczyć pragnienia nieba i abyśmy - mimo zabiegania w codziennych obowiązkach - pamiętali, że zdążamy do nieba. Siostra Barbara, opierając się na 12 rozdziale z Księgi Apokalipsy, zwróciła uwagę na Maryję, jako "ogniowo", które łączy Stary i Nowy Testament. W konferencji można było usłyszeć wiele przykładów biblijnych, ukazujących piękno i dobroć "niewiast", będących typem Maryi. Po konferencji był czas na wysłuchanie kilku świadectw namacalnego doświadczenia opieki Niepokalanej w konkretnych okolicznościach życiowych.

Konferencja wprowadzająca i świadectwa

Podczas okolicznościowego kazania o. Marek Metelica OFMCap wygłosił kazanie na temat historii zarówno Różańca świętego, jak i obchodów święta Matki Bożej Różańcowej. "Różaniec, to taka lina, narzędzie, jakie otrzymaliśmy od Boga i po którym możemy się wspinać ku niebu - zauważył kaznodzieja. - Ten cudowny łańcuch przypinający nas do Boga, ale niczym nas nie krępujący". Kapucyn zauważył, że ten dar, którym jest modlitwa różańcowa, była także echem poszukiwań najlepszej drogi modlitwy i zbliżania się ku Bogu. Kaznodzieja nawiązał do rozwoju modlitwy różańcowej na ziemiach polskich.

Po Eucharystii gwardian klasztoru niepokalanowskiego o. Mariusz Słowik OFMConv dobitnie wypowiedział słowa zawierzenia siebie Niepokalanej oraz poświęcił Akty Oddania Matce Bożej. Oczywiście, została także odmówiona modlitwa różańcowa oraz 15-minutowe rozważanie nad tajemnicą Nawiedzenia, która została zaczerpnięta z wizji wielkiej mistyczki i stygmatyczki Anny Katarzyny Emmerich.

Na zakończenie o. Piotr M. Lenart OFMConv przyjął nowych członków w szeregi Rycerstwa Niepokalanej (MI) założonego przez św. Maksymiliana Marię Kolbego.

Msza święta oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po południu można było obejrzeć spektakl "W imię godności" w wykonaniu Teatru Tańca "KONTRA" z Piotrkowa Trybunalskiego. Było to widowisko artystyczne oparte na tanecznych choreografiach, przetkane narracjami, ukazujące życie i działalność św. Maksymiliana. Reżyserem i choreografem spektaklu był Tomasz Balcerek.

Teatr Tańca "KONTRA" Piotrków Trybunalski, spektakl taneczny

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ