MARYJA!

Nowenna do Niepokalanej

Nowenna do Niepokalanej


Nowenny przygotowujące do dobrego przeżycia uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Od samego początku w Niepokalanowie w sposób szczególny była i jest obchodzona uroczystość patronalna Niepokalanego Poczęcia NMP. W 1927 r., zaraz po przybyciu z Grodna do Teresina, franciszkanie w czasie Nowenny odprawili swoje rekolekcje zakonne. Św. Maksymilian bardzo dbał, aby to był czas szczególnej modlitwy i poświęceń dla Niepokalanej. Maryja szczodrze odpowiadała na pokładane w Niej zaufanie.

Początek: 29 listopada - zakończenie: 7 grudnia

Kontynuując dzieło Ojca Maksymiliana, co roku bracia z klasztoru, tutejsi parafianie i wierni czciciele Niepokalanej przeżywają ten szczególny czas na modlitwie. Tradycyjnie w bazylice jest odprawiana Nowenna, w czasie której na Mszach św. wieczornych o godz. 18:00 oraz radiowych o godz. 11:00 są głoszone okolicznościowe kazania. W tym roku przygotowuje nas duchowo o. Mirosław M. Adaszkiewicz.

Nowenna do Niepokalanej

Już trzeci raz dla wszystkich chętnych jest organizowana Nowenna według św. Faustyny Kowalskiej, która trzykrotnie odprawiła dziewięć dni przygotowania, odmawiając codziennie 1000 Zdrowaś Maryjo. Jak sama napisała w Dzienniczku: dla chcącego nic trudnego. W dniach od 29 listopada do 7 grudnia w kaplicy św. Maksymiliana odbywa się wspomniana Nowenna. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7:00. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W ciągu całego dnia jest pięć 2-godzinnych bloków modlitewnych, z których każdy zawiera cały różaniec (20 tajemnic). Pomiędzy blokami modlitewnymi jest godzinna przerwa na odpoczynek, posiłek lub indywidualną modlitwę w ciszy. Jest to doskonały czas spotkania się z Bogiem i oddania Mu wszelkich trosk i kłopotów dnia codziennego.

Nowenna według Faustyny

W czasie Nowenny wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji w piątek, 6 grudnia, odbędzie się czuwanie modlitewne przed spotkaniem Oddaj się Maryi. Najpierw uczestnicy czuwania wezmą udział w jednym bloku modlitewnym od 19:00 do 21:00, a następnie będzie dla nich sprawowana Msza św. Od 22:00 do 6:00 przybyli pielgrzymi będą czuwać w cichej indywidualnej modlitwie w Kaplicy Adoracji Najśw. Sakramentu. Rano o 6:00 w kaplicy św. Maksymiliana zostaną odśpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i zostanie odmówiona jedna część Różańca. Od 7:00 do 21:00 normalny program nowenny.

W tym roku uroczystość Niepokalanego Poczęcia, przypada w niedzielę i porządek Mszy św. jest następujący: 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13.00, 16.00 i 18:00. Po Mszy św. o 11:30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do godz. 12:55 w Godzinie Łaski.

Na zakończenie liturgicznego spotkania chętni będą mogli wstąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Niech Maryja nas wspiera w tych wszystkich zamiarach, aby wszystko, co robimy, było na większą chwałę Boga.według świętej Faustyny
Więcej
Rozważania na YouTube
Więcej

Działalność wydawnicza

Rekolekcje kapłańskie

22-24 września rekolekcje dla kapłanów w duchu maryjno-kolbiańskim: Św. Maksymilian jako wzór dla kapłana w odczytywaniu znaków czasu

Czytaj dalej...
PZLPiT "Mazowsze"

25 września - w Niepokalanowie koncert Perły Muzyki Sakralnej promujący najnowszą płytę Zespołu

Czytaj dalej...
Maksymilianalia 2020

Zapraszamy środowiska kolbiańskie do Niepokalanowa do udziału w Maksymilianaliach 26 września 2020 r.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

NAMIOT
ZAWIERZENIA

Pomóż nam postawić namiot dla pielgrzymów w Niepokalanowie.

PRZEKAŻ