MARYJA!

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

blue line
Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI

Niepokalanów, 28 maja 2016

Św. Maksymilian znakiem "nowego życia w Chrystusie". Pod takim hasłem w Niepokalanowie odbył się Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI.

Prezes Narodowy o. Stanisław M. Piętka OFMConv w sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 10. powitał wszystkich rycerzy swoistym słowem, że w domu Matki każdy czuje się najlepiej, dlatego niech Niepokalanów będzie dla nich takim domem ukochanej Matki Maryi.

Po słowach przywitania, o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv, wraz z młodzieżą z Harmęż, poprowadził Różaniec z rozważaniami z życia św. Maksymiliana, przeplatanymi pieśniami maryjnymi.

Gwardian Niepokalanowa i Asystent MI o. Mirosław Bartos OFMConv, po powitaniu wszystkich zgromadzonych w niepokalanowskiej bazylice, przewodniczył Eucharystii o godz. 11.00, podczas której homilię wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz.

W sali św. Bonawentury ks. Tadeusz Guz wygłosił jeszcze dwie konferencje na temat: Św. Maksymilian M. Kolbe apostołem nowego życia w Chrystusie dla Polaków i Polski w XXI wieku.

Klasztor Ojców i Braci Franciszkanów ugościł rycerzy grochówką o godz. 14., a o 15. było przejście przez Bramę Miłosierdzia i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Jerzy Szyryngo - Asystent MI archidiecezji białostockiej o godz. 17.00 poprowadził Drogę Krzyżową po klasztornych polach, aż do cmentarza klasztornego, gdzie wszyscy rycerze Niepokalanej pomodlili się nad grobami Ojców i Braci Franciszkanów, a szczególnie nad grobem o. Alfonsa M. Kolbego (brata św. Maksymiliana) oraz Franciszka Gajowniczka, za którego Ojciec Kolbe oddał życie w niemieckim obozie w Auschwitz.

O godz. 19.30 Bazylika ponownie zapełniła się po brzegi, gdzie rycerze Niepokalanej, rozważając kolejną część Różańca świętego - tajemnice światła - mogli wysłuchać świadectw osób, które swe życie poświęciły dla Chrystusa przez Niepokalaną w duchu św. Maksymiliana.

I tak do tajemnicy pierwszej: Chrztu Pana Jezusa, świadectwo powiedziała s. Dorota M. Drozdowska SFMI, która odczuwa nieustannie prowadzenie swojej niebieskiej Mamy. Do drugiej tajemnicy: Cudu w Kanie Gallilejskiej, małżeństwo redaktorów Aleksandry i Karola Wojtynów opowiedziało o całkowitym zostawieniu swoich planów dla Maryi. Do trzeciej tajemnicy: Głoszenia królestwa Bożego i nawoływania do nawrócenia swoim oddaniem się Niepokalanej przy krzyżu cierpienia podzieliła się Maria Lademan. W czwartej tajemnicy: Przemienienia na Górze Tabor wokalistka jazzowa Małgorzata Hutek dzieliła się tym, jak Niepokalana odnalazła ją w świecie muzyki i kariery zawodowej. Tajemnicę piątą: Ustanowienie Eucharystii swoim wzruszającym świadectwem dążenia do kapłaństwa przy boku Niepokalanej, pomimo trudów i przeciwności, podzielił się o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv.

Apel Jasnogórski o godz. 21. poprowadził o. Paweł Warchoł OFMConv, a cały zjazd zakończył się Eucharystią sprawowaną o godz. 22. pod przewodnictwem o. Stanisława M. Piętki OFMConv, który także wygłosił homilię.

Zjazd zakończył się Eucharystią o godz. 22. sprawowaną przez o. Stanisława M. Piętki OFMConv, podczas której również Ojciec Prezes wygłosił tematyczną homilię.

Rycerze Niepokalanej z archidiecezji białostockiej jeszcze do godziny pierwszej w nocy adorowali Pana Jezusa w Sanktuarium św. Maksymiliana.


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ