MARYJA!

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

Św. Maksymilian znakiem nowego życia w Chrystusie

blue line
Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI

Niepokalanów, 28 maja 2016

Św. Maksymilian znakiem "nowego życia w Chrystusie". Pod takim hasłem w Niepokalanowie odbył się Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI.

Prezes Narodowy o. Stanisław M. Piętka OFMConv w sanktuarium św. Maksymiliana o godz. 10. powitał wszystkich rycerzy swoistym słowem, że w domu Matki każdy czuje się najlepiej, dlatego niech Niepokalanów będzie dla nich takim domem ukochanej Matki Maryi.

Po słowach przywitania, o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv, wraz z młodzieżą z Harmęż, poprowadził Różaniec z rozważaniami z życia św. Maksymiliana, przeplatanymi pieśniami maryjnymi.

Gwardian Niepokalanowa i Asystent MI o. Mirosław Bartos OFMConv, po powitaniu wszystkich zgromadzonych w niepokalanowskiej bazylice, przewodniczył Eucharystii o godz. 11.00, podczas której homilię wygłosił ks. prof. Tadeusz Guz.

W sali św. Bonawentury ks. Tadeusz Guz wygłosił jeszcze dwie konferencje na temat: Św. Maksymilian M. Kolbe apostołem nowego życia w Chrystusie dla Polaków i Polski w XXI wieku.

Klasztor Ojców i Braci Franciszkanów ugościł rycerzy grochówką o godz. 14., a o 15. było przejście przez Bramę Miłosierdzia i odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia.

Ks. Jerzy Szyryngo - Asystent MI archidiecezji białostockiej o godz. 17.00 poprowadził Drogę Krzyżową po klasztornych polach, aż do cmentarza klasztornego, gdzie wszyscy rycerze Niepokalanej pomodlili się nad grobami Ojców i Braci Franciszkanów, a szczególnie nad grobem o. Alfonsa M. Kolbego (brata św. Maksymiliana) oraz Franciszka Gajowniczka, za którego Ojciec Kolbe oddał życie w niemieckim obozie w Auschwitz.

O godz. 19.30 Bazylika ponownie zapełniła się po brzegi, gdzie rycerze Niepokalanej, rozważając kolejną część Różańca świętego - tajemnice światła - mogli wysłuchać świadectw osób, które swe życie poświęciły dla Chrystusa przez Niepokalaną w duchu św. Maksymiliana.

I tak do tajemnicy pierwszej: Chrztu Pana Jezusa, świadectwo powiedziała s. Dorota M. Drozdowska SFMI, która odczuwa nieustannie prowadzenie swojej niebieskiej Mamy. Do drugiej tajemnicy: Cudu w Kanie Gallilejskiej, małżeństwo redaktorów Aleksandry i Karola Wojtynów opowiedziało o całkowitym zostawieniu swoich planów dla Maryi. Do trzeciej tajemnicy: Głoszenia królestwa Bożego i nawoływania do nawrócenia swoim oddaniem się Niepokalanej przy krzyżu cierpienia podzieliła się Maria Lademan. W czwartej tajemnicy: Przemienienia na Górze Tabor wokalistka jazzowa Małgorzata Hutek dzieliła się tym, jak Niepokalana odnalazła ją w świecie muzyki i kariery zawodowej. Tajemnicę piątą: Ustanowienie Eucharystii swoim wzruszającym świadectwem dążenia do kapłaństwa przy boku Niepokalanej, pomimo trudów i przeciwności, podzielił się o. Arkadiusz M. Bąk OFMConv.

Apel Jasnogórski o godz. 21. poprowadził o. Paweł Warchoł OFMConv, a cały zjazd zakończył się Eucharystią sprawowaną o godz. 22. pod przewodnictwem o. Stanisława M. Piętki OFMConv, który także wygłosił homilię.

Zjazd zakończył się Eucharystią o godz. 22. sprawowaną przez o. Stanisława M. Piętki OFMConv, podczas której również Ojciec Prezes wygłosił tematyczną homilię.

Rycerze Niepokalanej z archidiecezji białostockiej jeszcze do godziny pierwszej w nocy adorowali Pana Jezusa w Sanktuarium św. Maksymiliana.


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ