MARYJA!

Ty nas obudziłeś! My cię obronimy

Ty nas obudziłeś! My cię obronimy

blue line
W 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II cała Polska na różny sposób wspominała postać wielkiego Świętego.

W Niedzielę Palmową, 2 kwietnia, przypadła kolejna rocznica odejścia do Domu Ojca papieża Jana Pawła II. W obliczy licznych ataków na Świętego Papieża, ten dzień maił szczegóły charakter, gdyż nie tylko przypomniano nauczanie i przesłanie, jakże aktualne w dzisiejszych czasach, Papieża Polaka, ale także przepraszano Boga za ataki skierowane przeciw Kościołowi i Świętemu Papieżowi.

Pierwszą część obchodów tego dnia był "Marsz Papieski" z Szymanowa do Niepokalanowa. Rozpoczął się on po uroczystej Mszy św. w kościele w Szymanowie, a zakończył na placu przed bazyliką w Niepokalanowie, obok pomnika św. Jana Pawła II. Inicjatorkami marszu były Siostry Niepokalanki z Szymanowa. Podobne marsze odbyły się w całej Polsce. Jak podkreślili ich organizatorzy, "dziś musimy zmierzyć się z próbami podważenia świętości [Papieża Polaka] i jego zasług dla Kościoła i Ojczyzny. Przejdźmy więc razem w obronie dobrego imienia Papieża, dając czytelny sygnał, że zarówno jego postać, jak i pozostawione nam dziedzictwo, wciąż stanowią drogowskazy na ścieżce dorastania do pełni człowieczeństwa i prowadzą nas na drodze wiary". Hasłem marszu były słowa: "Ty nas obudziłeś! My cię obronimy".

Msza św. i Marsz Papieski, Szymanów - Niepokalanów

Wieczorem w niepokalanowskim sanktuarium odbył się "Wieczór Papieski", podczas którego można było wysłuchać wybranych fragmentów z przemówień papieskich skierowanych do Polaków. Uczestnicy spotkania modlitewnego odmówili przed wystawionym Najśw. Sakramentem modlitwę różańcową o charakterze przebłagalnym, a następnie udali się procesyjnie pod pomnik Jana Pawła II, gdzie w godzinie jego śmierci odśpiewano Apel Jasnogórski.

Obecni na modlitwie pragnęli dać świadectwo ufności wobec św. Jana Pawła II. Uczestnicy spotkania usłyszeli aktualne treści odnośnie godności życia każdego człowieka i znaczenia instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Jan Paweł II nie był tylko wybitnym Papieżem czy Polakiem, był przede wszystkim przewodnikiem na drodze wiary. Przypominał o wartościach nieprzemijających, na których zbudowana jest cywilizacja ludzka i chrześcijańska. Jego przesłania pozostają aktualne, a ataki tylko ukazują, jak bardzo Jego nauczanie jest niewygodne dla wrogów Kościoła.

Niepokalanów, Wieczór Papieski

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Telewizja Niepokalanów

2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów2 kwietnia 2023, Marsz Papieski, Szymanów-Niepokalanów

Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Wielkopostne rekolekcje MI

23-25 lutego, Niepokalanów Lasek - Ze św. Maksymilianem kochamy Kościół święty i go bronimy.

Czytaj dalej...
Szkoła Życia Chrześcijańskiego

23-25 lutego, Niepokalanów, Sesja zimowa Szkoły Życia Chrześcijańskiego.

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ