MARYJA!

Zaczęło się nietypowo, skończyło jak zawsze

Zaczęło się nietypowo, skończyło jak zawsze

blue line
Max Festiwal – coroczne rekolekcje dla młodych i duchem, i ciałem – odbył się w zupełnie innym terminie niż zawsze. W tym roku młodzi spotkali się pod hasłem "Wreszcie żyć".

W dniach 1–4 lipca rozważali, co to znaczy oddać Bogu pokłon – jak to uczynili Mędrcowie ze Wschodu. Pomagało im w tym słowo Benedykta XVI skierowane do młodych podczas pielgrzymki do Kolonii.

Oprócz rozważania słów papieża w odniesieniu do siebie i swojej sytuacji życiowej, na Max Festiwalu odbyły się dwa koncerty i wieczór z wodzirejem. Jak co roku uczestnicy dali z siebie wszystko i rozgrzewali atmosferę pod sceną podczas koncertu zespołu "Pokój i Dobro" oraz stworzonego na potrzeby rekolekcji zespołu muzycznego Max Festiwalu, któremu aranżacje utworów przygotował Franciszek Prokopiuk, natomiast wokalnie zespół przygotowała Monika Stawowy.

Mimo że termin zmienił się diametralnie z końca sierpnia na początek lipca, to i tak Max Festiwal cieszył się zainteresowaniem. Przybyły osoby ze Skarżyska-Kamiennej, Suwałk i Żyrardowa, ale nie tylko. Organizowane koncerty zachęciły do odwiedzin lokalną społeczność, która bawiła się razem z uczestnikami od początku do końca koncertu, a ulubionym słowem najczęściej padającym w stronę sceny było: "bis".

Ale Max Festiwal to nie tylko rozważania i koncerty. Jest to też czas oczyszczenia wnętrza podczas nocy konfesjonałów, gdzie każdy mógł dobrowolnie podejść do spowiedzi i obmyć się z grzechu, który często jest uświadamiany sobie właśnie na rekolekcjach. Jest to także czas modlitwy, bo uczestnicy mogą spokojnie korzystać z wielkiego skarbca łaski w Niepokalanowie, jakim jest Kaplica Wieczystej Adoracji. Oprócz tego w trakcie rekolekcji organizowana jest adoracja w kaplicy św. Maksymiliana z rozważaniami w duchu hasła Max Festiwalu. Spotkanie młodych w Niepokalanowie jest także czasem poznawania woli Bożej w życiu zaproszonych gości – w tym roku na rekolekcje zawitała p. Marta Przybyła, która opowiedziała świadectwo swojego życia i pokazała, że "Bóg z największego gnoju potrafi zrobić nawóz".

Max Festiwal to tylko 4 dni rekolekcji, ale podczas nich zawiązują się przyjaźnie na długo. Uczestnicy żegnając się między sobą, planowali już, co będą robić za rok na rekolekcjach, bo kto raz przyjedzie do Niepokalanowa na Max Festiwal, już na zawsze zostaje członkiem tej Rodziny i co roku jest mile widziany – tak samo mile, jak każdy nowy uczestnik.

Tekst/fot. maxfestiwal.pl


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

#OddaniNaMaxa

Cierpienie znoszę, czy cierpienie noszę? Rycerski ekwipunek. Czwartek, 29 lutego - FunJob 29LUT2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

2 marca, Niepokalanów - zawierzenia, świadectwa, Gość: Wojciech Modest Amaro - nawrócony polski restaurator i celebryta telewizyjny.

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9 marca (15:00 - 24:00): modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ