MARYJA!

Życie bez lęku

Życie bez lęku

blue line

Musimy nieść pokój wszystkim, zwłaszcza naszym bliźnim. Musimy pocieszać innych, zapewnić bliźnich, że bez względu na to co się będzie działo będziemy trwać przed bliźnim.

62. spotkanie Oddaj się Maryi w pierwszą sobotę grudnia poprowadził o. Mirosław Kopczewski. Podczas konferencji wprowadzającej w tematykę zawierzenia prelegent zauważył, że najlepszym sposobem oddania się Matce Bożej jest bycie zależymy od Maryi we wszystkim, oddanie Jej wszystkiego i nie troszczenie się o to, co się stanie z naszym życiem. Podczas konferencji wprowadzającej był również czas na przybliżenie idei oddania się Niepokalanej według św. Maksymilian, o którym mówił o. Piotr M. Lenart, oraz czas na świadectwa uczestników.

Konferencja wprowadzająca w spotkanie

Uroczystej Mszy św. przewodniczył gwardian Niepokalanowa, zaś okolicznościowe kazanie wygłosił gość spotkania, ks. Sławomir Kostrzewa. Podczas homilii ks. Sławomir zaznaczył jak bardzo potrzebne jest zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz jak bardzo powinniśmy zabiegać o pokój w duszach ludzkich. Kaznodzieja mówił o potrzebie zgody i jedności, której tak bardzo brakuje w naszych środowiskach. "Oddając się Maryi, Ona przedstawia to wszystko Bogu i prosi w naszym imieniu o wszelkie potrzebne dla nas łaski. Bóg wsłuchuje się w nasze prośby. On pragnie naszego zbawienia i pragnie zrobić wszystko, byśmy dostąpili zbawienia - zaznaczył ks. Sławomir. - To co najtrudniejsze dla nas, zostawiamy w Sercu Maryi, gdy Jej zawierzamy siebie i wszystkie nasze sprawy". Na zakończenie ks. Sławomir zachęcił do trwania w szkole Maryi. Zachęcił też do ufnej modlitwy, dzięki której można wyprosić zdroje łask dla wszystkich.

Po homilii popłynęły słowa zawierzenia siebie Niepokalanej, zaś po Eucharystii była możliwość przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W tym miesiącu do MI przystąpiło ponad 80 osób.

W pierwszą sobotę miesiąca nie mogło zabraknąć modlitwy różańcowej oraz 15-minutowego rozważania nad tajemnicą Narodzenia Pana Jezusa. Pomocą w rozważaniu były słowa św. Maksymiliana. Modlitwę poprowadził o. Piotr M. Lenart.

Gwardian Niepokalanowa, o. Mariusz Słowik, mówił o inicjatywie upiększenia ołtarza św. Maksymiliana postaciami błogosławionych Męczenników, a jednocześnie bliskich współbraci Świętego. Na zakończenie Gwardian przekazał relikwie św. Maksymiliana oraz poświęcił kamień węgielny dla nowej kaplicy pw. św. Maksymiliana w Murzynowie Leśnym. Kamień pochodzi z bruku niepokalanowskiego, po którym wielokrotnie chodził święty Założyciel.

Tylko w Chrystusie jest nasze ocalenie. Jezus przychodzi z mocą, nie po to, by nas ludzi karać, ale by nas leczyć, oczyszczać. - tym jednym zdaniem można było ująć treść konferencji, jaka wygłosił po południu ks. Sławomir Kostrzewa. Prelegent mówił o tym jak włączyć się do walki o zbawienie siebie i wszystkich ludzi w tych trudnych czasach zamętu. Prelegent zachęcił do kroczenia drogą Maryjną, do oddania się Niepokalanej, gdyż Ona jest zawsze z nami, gdy my Ją o to prosimy.

Następne spotkanie odbędzie się w pierwszą sobotę, czyli 1 stycznia.

Teresa M. Michałek, FN / red.


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ