MARYJA!

Trzy spotkania

Trzy spotkania

blue line
Ostatnia sobota września to w Niepokalanowie spotkanie ludzi, którym patronuje św. Maksymilian.

W sobotę, 25 września, w niepokalanowskim sanktuarium miało miejsce kilka ważnych spotkań. Odbyły się spotkanie środowisk, których patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe − MAKSYMILIANALIA; spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, której patronuje św. Maksymilian; oraz 3. Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w siatkówce.

Centralnym punktem spotkań była Msza św., której przewodniczył ks. Marek Sendek - moderator Ruchu Światło-Życie. Pielgrzymów przywitał o. Mariusz Słowik - gwardian Niepokalanowa, który zaznaczył, że św. Maksymiliana wciąż inspiruje nowe pokolenia, jak również tych, którzy podejmują różnorakie działa ewangelizacyjne. Moderator ruchu oazowego zachęcił wszystkich do podejmowania w codziennym życiu drogi świętości. Ks. Marek Sendek zwrócił uwagę na to, że męczeństwo jest pewnego rodzaju drogą. "Ostatnim etapem drogi do świętości jest męczeństwo. Zjawisko męczeństwa nie bierze się znikąd w życiu chrześcijanina. Męczeństwo to dar od Boga, łaska dana, która jakby koronuje całe święte życie".

Poszczególne grupy po Eucharystii miały czas na modlitwę oraz pogłębienie duchowości świętego Patrona poprzez wysłuchanie konferencji pogłębiających. W tym dniu można było oddać krew jako dar dla bliźniego.

W 3. Mistrzostwach Polski Liturgicznej służby ołtarza w siatkówce uczestniczyło 6 drużyn z różnych części naszej Ojczyzny. Pierwsze dwie edycje mistrzostw odbyły się w Leżajsku.

Św. Maksymilian jest patronem: honorowych dawców krwi i działaczy społecznych, elektryków, energetyków, elektroników, krótkofalowców, rodzin, abstynentów, uzależnionych od narkotyków, dziennikarzy, osób więzionych, ruchu pro-life i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka; diecezji: bielsko-żywieckiej, elbląskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej; miast: Zduńskiej Woli, Pabianic, miejscowości Harmęże, Powiatu Oświęcińskiego oraz wielu parafii, kościołów i kaplic.

Teresa M. Michałek, FN / red.

Fot. Depositphotos

Wiadomości

26.06.2022

Szkoła formacyjna MI we Włoszech
17-19 czerwca przedstawiciele MI z Włoch zebrali się w Seraphicum w Rzymie, aby wziąć udział…

25.06.2022

W Sercu Jezusa
24 czerwca, w uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, w sanktuarium niepokalanowskim modlono się o świętość…

23.06.2022

Serce Maryi
Figura Niepokalanego Serca Maryi w klasztornym ogrodzie ma już 75 lat. Została poświęcona 7 lipca…

23.06.2022

Proces czas zacząć
8 września 2022 r., w Niepokalanowie - otwarcie procesu beatyfikacyjnego br. Innocentego Marii Wójcika, współbrata…

23.06.2022

Serce Jezusa i MI
Przez Niepokalaną do Przenajświętszego Serca Jezusa - to hasło charakteryzuje całe życie założyciela Rycerstwa Niepokalanej.
Czytaj wszystkie

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ