MARYJA!

Różaniec i Psalmy

Różaniec i Psalmy

blue line
Co łączy Różaniec z Pslamami? Odpowiedź na to pytanie mogli znaleźć uczestnicy 82. spotkania pierwszosobotniego w Niepokalanowie.

W pierwszą sobotę sierpnia w niepokalanowskim sanktuarium po raz 82. odbyło się spotkania "Oddaj się Maryi". W tym miesiącu tematem przewodnim było ukazanie piękna i mocy modlitwy różańcowej oraz modlitwy psalmami.

Salezjanin z Krakowa ks. Dariusz Rozum podczas homilii i konferencji próbował przybliżyć czym są psalmy i co wspólnego one mają z modlitwą różańcową. Jednym ze związków jest ich liczba: 150 - podobnie jak liczba "perełek" różańcowych. Innym podobieństwem jest fakt, że Matka Boża modliła się najczęściej odmawiając psalmy, gdyż była ta jedna z obowiązujących form modlitwy. Psalmy ukazują nam w sposób symboliczny Jezusa Chrystusa, ale trzeba nauczyć się je odczytywać.

Podczas spotkania jak co miesiąc można było przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej (MI). W tym miesiącu do MI wstąpiło ponad 60 osób. Czym jest oddanie się Maryi według św. Maksymiliana opowiedział o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Nniepokalanowa.

W tematykę spotkania wprowadził zebranych o. Mirosław Kopczewski - inicjator spotkań. Spotkanie zostało poprzedzone czuwaniem modlitewnym, podczas którego omadlano wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniu. Jak zwykle był też czas na podzielenie się swoim osobistym doświadczeniem i świadectwem owoców doznanych poprzez całkowite powierzenie siebie Niepokalanej Matce.

Konferencję Różaniec i Psalmy wygłosił ks. Dariusz Rozum - saletyn z Krakowa. Kapłan od wielu lat zajmuje się prowadzeniem rekolekcji różańcowych oraz propagowaniem piękna i mocy modlitwy różańcowej.

Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
Ks. Dariusza Rozum, konferencja Różaniec i Psalmy
Konferencje i świadectwa

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ