MARYJA!

Różaniec i Psalmy

Różaniec i Psalmy

blue line
Co łączy Różaniec z Pslamami? Odpowiedź na to pytanie mogli znaleźć uczestnicy 82. spotkania pierwszosobotniego w Niepokalanowie.

W pierwszą sobotę sierpnia w niepokalanowskim sanktuarium po raz 82. odbyło się spotkania "Oddaj się Maryi". W tym miesiącu tematem przewodnim było ukazanie piękna i mocy modlitwy różańcowej oraz modlitwy psalmami.

Salezjanin z Krakowa ks. Dariusz Rozum podczas homilii i konferencji próbował przybliżyć czym są psalmy i co wspólnego one mają z modlitwą różańcową. Jednym ze związków jest ich liczba: 150 - podobnie jak liczba "perełek" różańcowych. Innym podobieństwem jest fakt, że Matka Boża modliła się najczęściej odmawiając psalmy, gdyż była ta jedna z obowiązujących form modlitwy. Psalmy ukazują nam w sposób symboliczny Jezusa Chrystusa, ale trzeba nauczyć się je odczytywać.

Podczas spotkania jak co miesiąc można było przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej (MI). W tym miesiącu do MI wstąpiło ponad 60 osób. Czym jest oddanie się Maryi według św. Maksymiliana opowiedział o. Piotr M. Lenart - franciszkanin z Nniepokalanowa.

W tematykę spotkania wprowadził zebranych o. Mirosław Kopczewski - inicjator spotkań. Spotkanie zostało poprzedzone czuwaniem modlitewnym, podczas którego omadlano wszystkich, którzy wzięli udział w spotkaniu. Jak zwykle był też czas na podzielenie się swoim osobistym doświadczeniem i świadectwem owoców doznanych poprzez całkowite powierzenie siebie Niepokalanej Matce.

Konferencję Różaniec i Psalmy wygłosił ks. Dariusz Rozum - saletyn z Krakowa. Kapłan od wielu lat zajmuje się prowadzeniem rekolekcji różańcowych oraz propagowaniem piękna i mocy modlitwy różańcowej.

Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi
Ks. Dariusza Rozum, konferencja Różaniec i Psalmy
Konferencje i świadectwa

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Rekolekcje o Rycerstwie Niepokalanej

8-13 stycznia, Niepokalanów Lasek. Poznaj MI i wzmocnij swoją relację z Matką Bożą.

Czytaj dalej...
#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ