MARYJA!

Boża forma

Boża forma

blue line
Comiesięczne spotkanie Oddaj się Maryi w Niepokalanowie odbyło się w pierwszą sobotę, 6 maja.

Tradycyjnie Spotkanie rozpoczął o. Mirosław Kopczewski OFMConv modlitwą Trzech Zdrowaś Maryjo. Po krótkim wprowadzeniu uczestnicy zostali zachęceni do włączenia się do Rycerstwa Niepokalanej, założonego w 1917 r. przez św. Maksymiliana. Po Eucharystii do MI przystąpiło ponad 50 osób.

Gość spotkania o. Guy Pagès z Francji wyjaśniał istotę zawierzenia Maryi, ukazując, że wolą Jezusa jest, abyśmy do Ojca szli przez Niepokalaną. W oparciu o teksty z Nowego Testamentu pokazał, że Maryja jest "formą", w której kształtujemy się na dzieci Boże. "Bez Matki i Jej wpływu i opieki nie da się dojść do Ojca" - zauważył prelegent. Podczas konferencji o. Pagès ukazał, kim jest Maryja dla nas z Woli Boga oraz Jej pokorę i bycie małym przed Bogiem.

79. Spotkanie Oddaj się Maryi, Konferencje i Świadectwa

Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Mary oraz modlitwa różańcowa to jedne z elementów nabożeństw pierwszosobotnich. W tym miesiącu nabożeństwo poprowadził o. Piotr M. Lenart OFMConv.

Uroczystej Mszy św. z zawierzeniem siebie Niepokalanej przewodniczył wikariusz generalny franciszkanów, o. Jan Maciejowski OFMConv z Rzymu. W kazaniu o. Wikariusz wskazał na wpływ zawierzenia Niepokalanej na poziom naszej wiary. "Jeśli oddamy się Niepokalanej, to Ona nas ukształtuje" - zauważył kaznodzieja. Mówił, że jeżeli oddamy się Niepokalanej, to "Ona ulepi z naszej gliny człowieka świętego". Przypomniał, że pierwszy Maryi zawierzył Bóg-Ojciec, który oddał Jej swego Syna. Wreszcie o. Jan przypomniał, że na Golgocie dokonało się nasze pierwsze zawierzenie i że każdy z nas jest uczniem Jezusa i do każdego z nas Jezus mówi "Oto Twoja Matka".

79. Spotkanie Oddaj się Maryi, Msza św. i nabożeństwo wynagradzające

Po posiłku z klasztornej kuchni uczestnicy spotkania mogli wysłuchać o. Guy Pagèsa, który wygłosił konferencję na temat Cudownego Medalika. Przybliżył on nie tylko historię medalika, ale także jego powiązania z innymi objawieniami maryjnymi we Francji.

Konferencja o. A Guy Pagès "Cudowny Medalik"

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ