MARYJA!

Maryjne działania

Maryjne działania

blue line
W pierwszą sobotę września odbyło się kolejne spotkanie Oddaj się Maryi, podczas którego ok. setka osób włączyło się do Rycerstwa Niepokalanej.

Pierwsza sobota września w Niepokalanowie. Wokół bazylik przewija się mnóstwo osób. Kolejny już raz będziemy zawierzać siebie i swoje sprawy Niepokalanej, a po Eucharystii - wynagradzać wszelkie obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi, poprzez odmówienie modlitwy różańcowej oraz rozważanie jednej z tajemnic różańcowych.

Przechodzę obok grupki kobiet. Jedna z nich rozdaje Akty Zawierzenia oraz małą karteczki do zapisania próśb i podziękowań. Tłumaczy przy tym: "Napiszcie wszystko, co nosicie w sercu, wszystko przekażcie Matce Bożej, by Ona się tym zajęła; ale opiszcie swoje sprawy i problemy bardzo dokładnie". Na co jedna z kobiet z zażenowaniem odpowiada: "Ale w takim razie to ja będę potrzebować jakiejś dużej kartki, a nie takiej malutkiej!".

Przechodzę dalej i widzę podobną sytuację. Wchodzę do bazyliki, by pozdrowić Pana Jezusa, a przed konfesjonałami widzę kolejki penitentów. W tym szczególnym dniu wiele osób chce oczyścić swoje sumienie w sakramencie pojednania.

Wrzeście trafiam do sali św. Bonawentury, w której o. Mirosław Kopczewski wygłasza konferencję przygotowującą do oddania się Niepokalanej. Wyjaśnia czym jest zawierzenie:

"Najważniejsze jest, byśmy to my pozwolili Matce Bożej działać w naszym życiu. Matka Boża nie zapomina o nas, swoich dzieciach Jej oddanych. Ona zawsze będzie nam pomagać, nawet w najtrudniejszych chwilach naszego życia. A nawet wtedy, gdy my o Niej zapomnimy, to Ona o nas nie zapomni".

Ojciec Mirosław przypominał, że podstawą naszego oddania się Matce Bożej jest wypełnienie Testamentu z Krzyża. "Wypełniamy testament Pana Jezusa, gdy bierzemy Maryję do siebie" - zaznaczył o. Mirosław.

Po Mszy św. do Rycerstwa Niepokalanej wstąpiło ponad 100 osób.

Konferencję Maryja jako wzór kobiecości wygłosiła Marzena Szczepkowska - absolwentka "Kolbianum". Prelegentka zwróciła uwagę na piękno bycia kobietą, a mówiąc o godności kobiety, podkreśliła, jak wielką wartość to powołanie niesie dla świata, społeczeństwa i Kościoła.

Jak zawsze swoimi świadectwami o działaniu Matki Bożej w codziennym życiu podzielili się uczestnicy spotkania. Maria opowiedziała o nawróceniu swojego najstarszego syna Mateusza, który z całą rodziną zaczął chodzić do kościoła i ze swoim tatą, a jej mężem, brał udział w pielgrzyce do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie.

Michał przyznał, że zawierzył w Niepokalanowie pewną inicjatywę.

Maria podzieliła się radością daru potomstwa otrzymanego przez jej syna i synową.

Joanna wyznała, że po zawierzeniu swego syna Stanisława, Matka Boża wyciągnęła go nałogu narkotyków. Także sprawa sądowa zakończyła się pomyślnie, dzięki zawierzeniu jej Maryi.

Jadwiga także podzieliła się radością z wyproszenia daru macierzyństwa dla córki oraz doświadczeniem opieki Matki Bożej nad nowonarodzoną wnuczką.

Inna pani mówiła o pojednaniu w rodzinie i jaj jej ojciec podjął leczenie z choroby alkoholowej, bedąc członkiem grupy AA w Gietrzwałdzie.

Małgorzata, która na zawierzenia przyjeżdża od półtora roku, modliła się o to, by wraz z siostrą mogły pojechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. W ubiegłym roku podczas spotkania rodzin w Niepokalanowie wygrała konkurs o św. Maksymilianie, którego nagrodą była pielgrzymka do Ziemi Świętej. Małgorzata prosiła także o mieszkanie. niedługo potem w jej mieście zostały wylosowane mieszkania dla osób potrzebujących. Udało jej się wylosować 2-pokojowe mieszkanie.

Kolejna pani podzieliła sie historią ze swego życia, jak to dzięki Matce Bożej udało sie jej rodzinie wrócić d o Polski z Holandii.

Joanna opowiedizała, jak Matka Boża pomogła jej załatwić sprawy, których po ludzku były niere do rozwiązania.

Kolejne spotkanie Oddaj się Maryi juz w pierwszą sobotę października.

Teresa M. Michałek


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ