MARYJA!

Nie ustawajcie w modlitwie

Nie ustawajcie w modlitwie

blue line
Z racji 106. rocznicy święceń kapłańskich i pierwszej Eucharystii sprawowanej przez św. Maksymiliana, 27 kwietnia w Niepokalanowie odbyło się VI Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów.

W tym dniu dziękowano Bogu za sakrament kapłaństwa oraz proszono o nowe powołania. Spotkanie było poświęcone godności kapłańskiej. Krajowy opiekun Apostolatu Margaretka ks. Bogusław Nagel, poprowadził spotykanie podczas którego został odczytany Akt Zawierzenia Niepokalanej Apostolatu Margaretka.

Uczestnicy zjazdu wysłuchali okolicznościowych konferencji jedną z nich wygłosił ks. Piotr Bryk pod tytułem: "Kościół Chrystusa - bramy piekielne go nie przemogą"; zaś drugą o. Ryszard Żuber OFMConv, na team Sługi Bożego br. Innocentego Marii Wójcika i jego służby kapłanom. Ksiądz Piotr zauważył, że powinniśmy pielęgnować pragnienie szukania Jezusa i spotykania Boga podczas modlitwy. Kapłan zauważył, że najważniejsze w naszym życiu jest relacja z Jezusem, zażyłość z Nim, a nie same zewnętrze akty spełniania, uczestnictwa chrześcijańskich zobowiązań. Każdy z nas musi dbać o proces zbliżania się do Jezusa, relacji i jest to dar od Boga. Modlitwa za kapłanów to misja, współuczestnictwo w kapłaństwie Jezusa.

Ojciec Ryszard przybliżając postać br. Innocentego zwrócił uwagę na jego szacunek dla kapłanów, jako emisariuszy Boga. Prelegent zwrócił także uwagę na jego ukierunkowanie duchowe i "uwielbiane Maryi póki żyje". Maryja jako Matka każdego kapłana uczy nas apostolstwa, i takie serce miał br. Innocenty.

Uroczystej eucharystia przewodniczył ks. Bogusław Nagel, zaś okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Jacek Tyluś. Kaznodzieja zauważył, że sakramenty święte powinniśmy przezywać bardzo świadomie. Przybliżył on także każdy sakrament i omówił jak go przeżywać w ich tajemnicach i głębi.

"Serce przy Bogu ręce przy pracy" - to dwie postawy modlitwa i praca muszą być obecne w życiu każdego kapłana. - zauważył ks. Bogusław na zakończenie spotkania i dziękując za modlitwę za kapłanów poprosił o kontynuacje tej modlitwy.

11:00 Msza święta| VII Spotkanie Apostolatu Margaretka

Teresa M. Michałek, FN
Fot. @TvNIEPOKALANOW


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ