MARYJA!

Łaska za łaską od dwóch lat

Łaska za łaską od dwóch lat

blue line
Tylko w 12 miejscach na świecie powstają kaplice pokoju, realizowane w ramach projektu 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Kaplice te stanowią Światowe Centra Modlitwy o Pokój. Jedyna taka kaplica w Polsce i jedna z dwóch w Europie już od dwóch lat funkcjonuje w Niepokalanowie w Kaplicy Pokoju "Gwiazdy Niepokalanej".

Uroczyste otwarcie kaplicy odbyło się 1 września 2018 r. Od tamtego czasu nieprzerwanie trwa adoracja Najśw. Sakramentu, umiejscowionego w sercu figury Niepokalanej - ołtarzu-monstrancji.

W Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu "Gwiazdy Niepokalanej" ludzie otrzymują cudowne łaski, zarówno duchowe i niewidzialne, jak też fizyczne i namacalne. O jednym z takich uzdrowień napisał p. Bogdan. W jego świadectwie czytamy, że po remoncie mieszkania zaczął mieć silne problemy zdrowotne: "Doznałem bardzo dotkliwego bólu kręgosłupa. Bolała i drętwiała lewa noga, miałem problemy ze wstaniem z łóżka, jazda samochodem była męcząca, ponad moje siły". Lekarze w trzech miejscach na kręgosłupie stwierdzili przepuklinę i ucisk na nerwy, dlatego skierowali Bogdana na operację. "W tym czasie często jeździłem z żoną do Niepokalanowa - opisuje on - prosić Mamę o uzdrowienie i siłę do pracy. Zawierzyłem wszystko Panu Bogu, wszystko oddałem w ręce Niepokalanej". Podczas jednej z takich modlitw, gdy Bogdan odmawiał Różaniec, poczuł na plecach ciepło. "Nie wiedziałem, co się dzieje, okazało się, że Niepokalana zabrała ból" - wspomina. Lekarze orzekli nagłe niewytłumaczalne uzdrowienie.

Założyciel Niepokalanowa św. Maksymilian przewidział, że w Niepokalanowie będą działy się cuda; w 1934 r. w liście z Japonii pisał: "Wyobrażam sobie piękną figurę Niepokalanej w wielkim ołtarzu, a na jej tle pomiędzy rozłożonymi rękami monstrancja w ciągłym wystawieniu Najświętszego Sakramentu. [...] Kto zagląda do kościoła, pada na kolana, adoruje i spogląda na twarz Niepokalanej, odchodzi, a Ona z Panem Jezusem jego sprawę załatwia".

Wchodząc do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu można zobaczyć dużą postać Niepokalanej z otwartymi dłońmi. Monstrancja z Jezusem Eucharystycznym znajduje się pod sercem Maryi, w dużej rozświetlonej Hostii, ukazanej spod rozchylonych szat. Wokół srebrnej postaci Maryi upleciono wieniec z naturalnej wielkości lilii, symbolizujący Niepokalane Poczęcie Maryi. Kwiaty znalazły też swoje odzwierciedlenie w kolejnych, nachodzących na siebie warstwach szkła kryształowego. Podświetlone od spodu, razem ze słonecznymi promieniami rozchodzącymi się wokół Niepokalanej, tworzą poświatę, podobną do tej, w której ukazała się Maryja podczas objawień w Lourdes, Guadalupe i Fatimie. Jedna z warstw kryształu w swej formie nawiązuje do Cudownego Medalika Niepokalanej, który św. Maksymilian przyjął jako jeden z warunków przynależności do Niepokalanej Rycerstwa. Na tej warstwie kryształu znajdzie się 12 szlifowanych kamieni, symbolizujących 12 gwiazd z apokaliptycznej wizji św. Jana, jak też nawiązujące do rewersu Cudownego Medalika. Na oknach w kaplicy znajdują się witraże, ukazujące działanie Ducha Świętego.

Nawiedzając Kaplicę można otrzymać odpust zupełny. Można go ofiarować za samego siebie lub za dusze przebywające w czyśćcu. Warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać odpust, to: spowiedź święta; przyjęcie Komunii świętej; pobożna modlitwa w niepokalanowskim sanktuarium lub pobożne rozmyślanie przed ołtarzem "Gwiazdy Niepokalanej"; odmówienie Modlitwy Pańskiej ("Ojcze nasz"); wyznanie wiary ("Wierzę…"); wezwanie Najświętszej Maryi Panny i św. Maksymiliana Kolbego.

Co więcej, osoby chore, w podeszłym wieku i takie, które z innej ważnej przyczyny nie mogą nawiedzić sanktuarium, mogą uzyskać odpust wypełniając trzy zwykłe warunki (spowiedź, Komunia święta, modlitwa w intencjach papieża), jeśli mają przed sobą jakikolwiek wizerunek o tematyce eucharystycznej i duchowo połączą swoje modlitwy, cierpienia lub inne ciężary własnego życia z adoracją Najśw. Sakramentu, ofiarując je miłosiernemu Bogu.

Z Kaplicą Wieczystej Adoracji można łączyć się duchowo za pomocą kanału: EWTN Polska, Adoracja z Niepokalanowa (https://youtu.be/30XOxy5BULc)


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ