MARYJA!

Kwarantanna trwa

Kwarantanna trwa

blue line

W tym trudnym czasie, w którym klasztor Niepokalanów został dotknięty skutkami pandemii koronawirusa, doświadczamy bezinteresownej pomocy i życzliwości.

Kwarantanna w Niepokalanowie potrwa do 6 listopada. Jednak bazylika, kaplica św. Maksymiliana i domy rekolekcyjne są dostępne.

Dziękujemy za każdą modlitwę, wsparcie i dobroć. Ten czas, choć trudny, jest jednak błogosławionym. Łączymy się w chorobie, ograniczeniach i bezradności ze wszystkimi, którzy doświadczają trudnych chwil, związanych także z zawsze nieoczekiwanym i dotkliwym odejściem osób bliskich. Nie ominęła i naszej wspólnoty "siostra śmierć". Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: 1 listopada w szpitalu w Sochaczewie w wieku 91 lat br. Bonifacy Kazimierz Stefaniuk, a 2 listopada, również w szpitalu w Sochaczewie w wieku 79 lat - o. Wiesław Zygmunt Głębocki. Msza św. pogrzebowa br. Bonifacego i o. Wiesława będzie sprawowana 9 listopada o 11:00 w Niepokalanowie.

Chociaż pandemia zabija cieleśnie, to jednak nie może zabić nadziei, miłości i wiary, gdyż póki my żyjemy, jesteśmy wezwani do dawania świadectwa niezłomnego ducha i zachowania się "jak trzeba", a Dobry Bóg przez Niepokalaną da siłę i pokieruje nami w ten sposób, by z każdego nawet najtrudniejszego doświadczenia wyprowadzić jeszcze większe dobro.

Ufamy Niepokalanej i św. Maksymilianowi, że ukryli swój klasztor za kordonem kwarantanny, abyśmy mogli Wam służyć w tych i być może jeszcze trudniejszych momentach naszej wspólnej historii. Skoro Wy nie zostawiliście nas, ale w różnoraki sposób nas wspieracie, to my także nie zostawimy Was, a wszelkimi możliwymi z naszej strony środkami i możliwościami chcemy Wam służyć - na razie modlitwą i cierpieniem, nieustannie błagając Boga o oddalenie epidemii i uchronienie Was przed ciężkimi skutkami pandemii.

Mimo tak trudnej sytuacji, wielu naszych Sympatyków wspiera nas także finansowo, czy to przez zamawianie Mszy świętych, czy przez dobrowolne ofiary, dzięki którym możemy kontynuować misję Niepokalanowa, m.in. nieprzerwane wydawając czasopisma ("Rycerz Niepokalanej", "Rycerz Młodych", "Rycerzyk Niepokalanej"), prowadząc transmisji Mszy świętych i nabożeństw na kanale YouTube NIEPOKALAnÓW-TV, prowadząc rekolekcje i spotkania, poprawiając infrastrukturę podejmując niezbędne i konieczne remonty schodów, nagłośnienia, warunków mieszkalnych w domach rekolekcyjnych itp.

Jesteście dla nas cudem Bożej Opatrzności i dowodem tego, że Niepokalana troszczy się o swój Niepokalanów. Czujemy się niegodni takiego wyróżnienia i zawstydzeni, że za tak mało z naszej strony, otrzymujemy dużo więcej. Ufamy, że Niepokalana nas przygotowuje, by użyć - choć na razie nieużyteczne - jako narzędzia w Jej rękach "do jak największego rozszerzenie błogiego królestwa Najświętszego Serca Jezusowego".

Jeżeli chcesz/możesz nadal wspierać nasze działania, możesz to uczynić poprzez:

Dziękujemy i z serca błogosławimy...

Wspólnota klasztoru Niepokalanów


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ