MARYJA!

Płomień Miłości Jezusa i Maryi

Płomień Miłości Jezusa i Maryi

blue line
2 września, w pierwszą sobotę, podczas 83. spotkania "Oddaj się Maryi", obchodzono również 5. rocznice inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie.

Za racji 5. rocznicy utworzenia Kaplicy Adoracji fundacja Adoremus Te Christe przygotowała konferencję Jak zorganizować wieczystą adorację Najśw. Sakramentu i jakie owoce przynosi w życiu osobistym i rodzinnym.

Konferencja "Jak zorganizować wieczystą adorację Najświętszego Sakramentu i jakie owoce przynosi w życiu osobistym i rodzinnym".

Centralnym punktem 83. spotkania "Oddaj się Maryi" (OSM) była uroczysta Eucharystia z zawierzeniem siebie Niepokalanej, której przewodniczył bp Piotr Jarecki - biskup pomocniczy arch. warszawskiej. Podczas okolicznościowego kazania przypomniał, że w każdą sobotę oddajemy szczególną cześć Matce Bożej, która jest najkrótszą drogą prowadzącą do Jezusa, natomiast Pan Jezus w Duchu Świętym prowadzi nas do Boga Ojca. Czcimy Maryję, która wydała na świat Jezusa i nieustannie Go daje ludziom i światu, rodzi Go w nas.

Bp Piotr Jarecki nawiązując do rocznicy utworzenia Kaplicy Adoracji, wskazał na potrzebę modlitwy o pokój. "Grzech - to pierwsza przyczyna braku pokoju. Jeżeli w sercu mamy nieporządek, to on emanuje na różne aspekty ludzkiego życia". "Pokój nie powstaje z niczego, ale jest konsekwencją innych rzeczywistości - zaznaczył kaznodzieja. - Pokój jest emanacją sprawiedliwości, jest konsekwencją solidarności". Biskup mówił także o potrzebie wybaczenia i miłosierdzia jako czynnikach budowania pokoju. "Pokój jest owocem otwarcia się człowieka na Boga, który jest naszym Ojcem" - podkreślił hierarcha. W dalszej części kazania przypomniał nauczanie o prawdziwym pokoju i jego budowaniu, które zostawili nam papież Benedykt XVI i św. Jan Paweł II. "Pokój powinien stać się stylem chrześcijańskiego życia, każdy chrześcijanin powinien być apostołem pokoju, gdyż pokój daje nam sam Jezus Chrystus".

Po homilii ks. Biskup poprowadził Akt zawierzenia się Niepokalanej, poprzez który każdy chętny mógł zawierzyć siebie i swoje sprawy Niepokalanej, a po nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej (MI), przyjmując Cudowny Medalik i wpisując się do księgi MI. W tym dniu do MI wstąpiło ponad 80 osób.

Na zakończenie nabożeństwa cała świątynia rozbłysła blaskiem świec, który symbolizował przyjęcie Płomienia Miłości Niepokalanego Serca Maryi, o którym podczas porannej konferencji opowiadał ks. Dariusz Dąbrowski COr.

Msza święta i Nabożeństwo Wynagradzające

Konferencję księdza filipina uzupełniły świadectwa osób, które żyją duchowością Płomienia Miłości, będąc jego apostołami, szczególnie poprzez dawanie świadectwa chrześcijańskiego życia.

ks. Dariusz Dąbrowski COr, Konferencja "Płomień miłości Niepokalanego Serca Maryi" i świadectwa

Po południu na placu za niepokalanowską bazyliką odbył się koncert Wielbi dusza moja Pana z okazji 5. rocznicy inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Koncert poprowadził Rafał Brzozowski. Na scenie plenerowej za bazyliką w Niepokalanowie wystąpili: Halina Frąckowiak, Rafał Brzozowski, Małgorzata Szarek, Marcin Staszek wraz z zaprzyjaźnionymi artystami.

Koncert z okazji 5. rocznicy Światowego Centrum w Niepokalanowie

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Br. M. Wojtak OFMConv / red.


Matka Boża (Theotokos)
Matka Boża (Theotokos)

Jeżeli Syn Błogosławionej Panny Maryi jest Bogiem, z pewnością Ta, która Go zrodziła musi nazywać się w pełni prawa Matką Boga. Zob. dlaczego Maryję nazywamy Matką Bożą?

Więcej

Działalność wydawnicza

Rekolekcje o Rycerstwie Niepokalanej

8-13 stycznia, Niepokalanów Lasek. Poznaj MI i wzmocnij swoją relację z Matką Bożą.

Czytaj dalej...
#OddaniNaMaxa

Maryja wzór kobiety - Józef wzór mężczyzny. Czwartek, 7 marca - FunJob 07MAR2024 - Bądź MARYJNY!

Czytaj dalej...
Sztafeta w intencji Polski

9-10 marca: modlitwa różańcowa za Polskę i Polaków.

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ