MARYJA!

Spotkanie w anielskiej sprawie

Spotkanie w anielskiej sprawie

blue line
W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., kazania o św. Michale Archaniele głosił ks. Marcello Stanzione z Włoch.

Znawca anielskiej tematyki nawiązał do aniołów jako tych, którzy adorują Trójcę Świętą i są dane ludziom do pomocy i ochrony. Ks. Marcello zwrócił uwagę, że choć o tym nie myślimy, to aniołowie towarzyszą nam cały czas i pomagają, inspirują ku dobremu, dają natchnienia. Kapłan zachęcił, by aniołowie stali się dla nas najlepszymi przyjaciółmi i towarzyszami, byśmy świadomie korzystali z ich pomocy. "Aniołowie, w odróżnieniu od nas, zawsze pełnią wolę Boga" - zauważył kaznodzieja. Kapłan mówił także o nabożeństwie do aniołów, które mieli niektórzy świeci, w tym św. Faustyna Kowalska, św. Ojciec Pio i św. Maksymilian Kolbe.

Na stoisku przed bazyliką można było nabyć książki o aniołach i archaniołach, autorstwa ks. Marcello Stanzione - założyciela włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła. W j. polskim wydano ponad 40 tytułów jego książek z ponad trzystu, które napisał (m.in. Św. O. Pio i Św. Michał Archanioł, Najpiękniejsze Modlitwy do Aniołów, Archaniołowie, Spotkania z Aniołem Stróżem, a kolejne tytuły są tłumaczone.

Po południu, w sali św. Bonawentury miała miejsce przedpremierowa projekcja filmu dokumentalnego Pod Skrzydłem Archanioła, a po nim spotkanie z reżyserem. Film przedstawiał 12 świadectw osób, które otrzymały w sowim życiu namacalne łaski opieki i prowadzenia aniołów lub archaniołów. Była to też doskonała okazja do pogłębienia nauki Kościoła na temat aniołów i zaproszenie do zaprzyjaźnienia się w z aniołami oraz do nabożeństwa do aniołów i archaniołów, szczególnie do Archanioła Michała jako opiekuna Kościoła świętego.

Film miał premierę kinową we wrześniu 2022 r., dostępny jest na platformie katoflix.pl. Film Zobacz Anioła otrzymał I nagrodę w kategorii film dokumentalny klasyczny na 37 Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów "KSF Niepokalana 2022".

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. Archiwum Niepokalanowa


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ