MARYJA!

Jest, działa i pomaga

Jest, działa i pomaga

blue line
To już 76. pierwszosobotnie spotkanie "Oddaj się Maryi", które odbyło się w Niepokalanowie 4 lutego 2023 r.

We wprowadzeniu do spotkania o. Mirosław Kopczewski OFMConv przypomniał, że każde dziecko ma prawo do matki i że człowiek powinien pamiętać o tym, że jest niepowtarzalny i potrzebny, chciany przez Boga. "Czasem mamy poczucie, że jesteśmy nikomu na tym świecie niepotrzebni - mówił o. Mirosław. - Prawda jednak jest inna. Pomocą w poznaniu naszej godności jest Maryja". Po wprowadzeniu, o. Piotr M. Lenart OFMConv zachęcił uczestników do wstąpienia do Rycerstwa Niepokalanej, założonego przez św. Maksymiliana w 1917 r. przede wszystkim po to, by walczyć z masońską ideologią. W dalszej części spotkania w sali św. Bonawentury można było wysłuchać kilku świadectw ukazujących owoce zawierzenia Maryi.

Konferencje i świadectwa. 76. spotkanie "Oddaj się Maryi".

"Jezus przyszedł, by całym swoim życiem, a szczególnie męką, śmiercią i zmartwychwstaniem pokazać człowiekowi jak dobrym Tatą jest Bóg" - mówił o. Zbigniew Deryło OFMConv podczas okolicznościowego kazania w bazylice. To Jemu musimy zaufać we wszystkich sytuacjach - przekonywał kaznodzieja, ukazując na przykładzie z własnego życia, że Jezus jest, działa i zawsze pomaga. Z naszej strony musimy tylko pozwolić Jezusowi, by żył w nas, bo - jak uważa o. Deryło - tylko wtedy On da nam łaskę, by zauważyć potrzeby drugiego człowieka oraz siłę, by człowiekowi w potrzebie w odpowiedni sposób pomóc. "Tylko jeśli w nas będzie żył Jezus będziemy mogli przyjść z pomocą drugiemu człowiekowi, w sposób, w jaki chce Jezus, a nie w jaki czasem byśmy sobie tego sami życzyli". Dla borykających się z różnego rodzaju cierpieniami, cenna wskazówka były słowa, że czasami Jezus "nie zabierze cierpienia, ale da nam swoją obecność, która pomoże nam zachować pokój w sercu". Kaznodzieja ponadto zaznaczył, że trwanie z Jezusem, to trwanie przy sakramentach, to zachowanie wrażliwego serca w stosunku do innych.

Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi - z modlitwą różańcową i 15-minutowe rozmyślaniem nad tajemnicą Zmartwychwstania poprowadził o. Piotr M. Lenart OFMConv. Po nabożeństwie można było przystąpić do Rycerstwa Niepokalanej.

Msza św., nabożeństwo wynagradzające i modlitwa różańcowa.

Po południu Gość Spotkania, Anna Krogulska - misjonarka świecka, przybliżyła historię "całunu turyńskiego" oraz pomogła odczytać ślady krwawej męki Zbawiciela, które widnieją na tej "największej relikwii chrześcijaństwa" (św. Jan Paweł II, 1980 r.). Pani Anna wskazała, jak odczytać fenomenalną fotografię Jezusa, odbitą na całunie. Zdaniem prelegentki autentyczność całunu jest nie do podważenia, głównie z tego względu na znajdujące się na płótnie pyłków kwiatów, które rosły tylko na terenie Palestyny, a ich wiek naukowcy oszacowali na I wiek. Pani Anna zaproponowała, by każdy, jeśli podejdzie do tego płótna, wybrał sobie taką ranę Jezusa, która wywarła na nim największe wrażenie, dotknął jej i pomodlił się prze chwilkę.

Anna Krogulska, konferencja "Całun Turyński - nieznana historia".

Teresa M. Michałek, FN / red.
Fot. NiepokalanówTV


Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ