MARYJA!

W najbliższym czasie zapraszany na...

W najbliższym czasie zapraszany na...

blue line
Wystawa, relikwie, Charbel i ostatnie pożegnania
  1. Zapraszamy do Muzeum św. Jana Pawła II na wystawę Bogurodzica, gdzie można zobaczyć różne obrazy Matki Najświętszej, aby w Jej Obliczu ujrzeć odbicie Bożej chwały, która objawia się w Jej Synu Jezusie Chrystusie. Wystawa, przygotowana przez Archiwum Niepokalanowa, jest dostępna przez okres Adwentu i Bożego Narodzenia 2022.
  2. Z okazji wprowadzenia do bazyliki niepokalanowskiej relikwii bł. Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia, 8 grudnia w bazylice będzie pokazana wystawa Prymas Wyszyński w Niepokalanowie. W tym dniu będzie rozprowadzana książka o. Romana Soczewki - b. dyrektora Archiwum, Więcej niż Przyjaciel o prymasowskich śladach w Niepokalanowie.
  3. Z chrześcijańską nadzieją informujemy, że 5 grudnia w klasztorze w Niepokalanowie w wieku 90 lat zmarł br. Czesław Adamiak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Niepokalanowie w piątek, 9 grudnia. 10:00 Modlitwy za Zmarłego w kaplicy św. Maksymiliana; 11:00 Msza św. pogrzebowa w bazylice. Warto przypomnieć, że śp. br. Czesław jest autorem książki Kwiaty i owoce z ogrodu świętego ojca Maksymiliana.
  4. W czwartek, 15 grudnia, podczas Mszy św. o 18:00 p. Marun Mazawi z Libanu podzieli się świadectwem pomocy duchowej za pośrednictwem św. Charbela. Po Mszy św. odbędzie się obrzęd namaszczenia olejem św. Charbela, błogosławieństwo jego relikwiami oraz chętni otrzymają obrazki z modlitwą do św. Charbela. Serdecznie zapraszamy!
  5. W uroczystość Bożego Narodzenia, 25 grudnia, podczas Mszy św. o 13:00 będzie śpiewał chór dziecięcy Fundacji Gwiazd z Żyrardowa, który po Mszy św. zaprezentuje specjalny koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy!

Matka Boża Nieustającej Pomocy
Matka Boża Nieustającej Pomocy

Jednym z najbardziej rozpowszechnionym wizerunkiem Maryjnym jest niewątpliwie ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy (MBNP), a dzięki redemptorystom bardzo popularnym nabożeństwem, odprawianym w każdą środę w wielu świątyniach katolickich, jest Nowenna do MBNP. Według tradycji sama Matka Boża miała nadać tytuł obrazowi de perpetuo succursu, czyli Nieustająca Pomoc

Więcej

Wspomożycielka wiernych
Wspomożycielka wiernych

Święto Matki Bożej Wspomożycielki wiernych ustanowił papież Pius VII w 1815 r. dla Rzymu i państwa kościelnego jako podziękowanie Matce Bożej za opiekę nad Kościołem. W 1959 r. święto to zostało wprowadzone w Polsce.

Więcej

Działalność wydawnicza

Dzień Modlitwy MI

27 lipca, Niepokalanów - "Wierni i oddani Kościołowi Chrystusowemu".

Czytaj dalej...
Oddaj się Maryi!

3 sierpnia, Niepokalanów - 94. spotkanie pierwszo-sobotnie, świadectwa, wartościowe konferencje.

Czytaj dalej...
Post Daniela

5-11 sierpnia, Niepokalanów, "Jesteście świątynią Boga i Duch Boży w was mieszka".

Czytaj dalej...

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ