Niepokalanów Niepokalanów on-line English version
Niepokalanów rycerzniepokalanej.pl radioniepokalanow.pl wydawnictwo.niepokalanow.pl
Niepokalanów, 96-515 Teresin k. Sochaczewa · tel. +48 46 864 22 22, fax +48 46 861 34 90 · e-mail: klasztor@niepokalanow.pl
Konto Bankowe, adres, kod BIC (Swift) · NIP 837-101-81-51 · Regon 040012420 · na żywo z bazyliki
Parafia Niepokalanów
03 wrzesień 2012

Uroczysta Msza św. w niepokalanowskiej bazylice o godz. 8. zainaugurowała Nowy Rok Szkolny 2012/2013. Mszę św. sprawował proboszcz o. Andrzej Kuśmierski oraz katecheta i wikariusz - nowo przybyły do parafii Niepokalanów - o. Karol Olborski.

Obecne były poczty sztandarowe ze szkół podstawowych z Paprotni i Teresina oraz z zespołu szkół w Teresinie. We Mszy św. uczestniczyły dyrekcje wspomnianych szkół, wychowawcy, nauczyciele oraz dzieci i młodzież.

Po Eucharystii młodzież z gimnazjum zatrzymała się na chwilę przy pomniku obok dworca PKP.

Na terenie parafii istnieją szkoły, którym patronują: szkole podstawowej w Paprotni - bł. Jan Paweł II, szkole podstawowej w Teresinie - św. Maksymilian Maria Kolbe, gimnazjum w Teresinie - św. Franciszek z Asyżu, a zespołowi szkół - sługa Boży kard. Stefan Wyszyński.

Istnieje również szkoła podstawowa w Budkach Piaseckich. Mszę św. na rozpoczęcie Roku Szkolnego odprawił tam o. Aleksander Momot.

W szkołach pracują katecheci - ojcowie: o. Aleksander Momot jest katechetą w zespole szkół w Teresinie, o. Karol Olborski uczy klasy drugie w szkole podstawowej w Paprotni i Teresinie oraz w gimnazjum - klasy trzecie.

W opinii proboszcza jest bardzo dobra współpraca z dyrekcjami wszystkich szkół oraz z gronem pedagogicznym.

O. Proboszcz w homilii prosił, aby nauczyciele, wychowawcy oraz podopieczni-wychowankowie patrzyli na siebie z dobrocią i miłością. I przeżywali każdy dzień we wzajemnym zrozumieniu i pomocy. Życzył wszystkim wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego, opieki Niepokalanej, wstawiennictwa patronów na każdy dzień Nowego Roku Szkolnego.

O. Jacek Staszewski OFMConv

Dzieła SpecjalneDzieła Specjalne ProwincjiDzieła specyficzneO Niepokalanowie
Copyright © MI Polska 2011
  |  Website Design by  PIOTRMARIA  |  Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones. GNU Affero GPL v3.