MARYJA!

Ojciec Kolbe nie wszystkim znany. Wybór wspomnień

Ojciec Kolbe nie wszystkim znany. Wybór wspomnień


Książka została przygotowana przez franciszkanów, obecnie już świętej pamięci: o. Lutosława Pieprzyckiego, o. Jana A. Książka oraz br. Władysława K. Kaczmarka. Pierwotnie planowano ją wydać w 1979 r., ale z powodów niezależnych od Niepokalanowa pozycja ta nie ujrzała wówczas światła dziennego.

Dopiero w 2023 r. Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie postanowiło wydać te wspomnienia drukiem. Publikacja zawiera wspomnienia i świadectwa o Ojcu Maksymilianie, zebrane w toku przygotowywania i przeprowadzania jego procesu beatyfikacyjnego. Książka zawiera relacje i świadectwa osoby z rodziny Ojca Maksymiliana, współbraci w zakonie, biskupów, kapłanów diecezjalnych i zakonnych, sióstr zakonnych oraz wielu osób świeckich. Wspomnienia te zostały ubogacone zdjęciami autorów, przez co Czytelnik, czytając je, ma przed sobą wizerunek konkretnej osoby. Mówiąc o Świętym z Niepokalanowa, świadkowie omawiają też dzieła apostolskie, które powstały z inicjatywy Ojca Kolbego. Całość wspomnień została podzielona na 11 rozdziałów obejmujących poszczególne etapy życia i działalności Ojca Maksymiliana.

Mimo iż książka czekała w redakcji w Niepokalanowie na swoje wydanie ponad 40 lat, nic nie straciła ze swej aktualności. Przeciwnie, dziś, gdy po kanonizacji św. Maksymilian jest powszechnie znany na całym świecie, świadectwa konkretnych ludzi ukazują nam jego świętość w jeszcze większym blasku. Pokazują, że był on człowiekiem z krwi i kości, zmagającym się z trudnościami i problemami, ale też potrafiącym je przezwyciężać poprzez bezgraniczne zaufanie Bożej Opatrzności i oddanie się Niepokalanej. Przez to uczy nas, że szkoła w której wzrastał i którą tworzył, jest nadal aktualna i idąc jego śladami, możemy stać się ludźmi świętymi.

autorO Lutosław Pieprzycki OFMConv
oprawamiękka
stron544
format165×235 mm
cena50,00 zł
do pobraniaFragment książki

Fot. w tle Dephositphotos

Działalność wydawnicza

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ