MARYJA!

V Spotkanie Apostolatu Margaretka

V Spotkanie Apostolatu Margaretka


V Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za Kapłanów.

v.5561.2022.1

Niepokalanów, 30 kwietnia 2022

Z racji 104. rocznicy święceń kapłańskich św. Maksymiliana M. Kolbego 30 kwietnia w Niepokalanowie odbędzie się V Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Pragniemy dziękować Bogu za sakrament kapłaństwa oraz prosić o nowe powołania.

W 2022 r. obchodzimy stulecie powstania "Rycerza Niepokalanej". Pierwszy numer został wydany w Krakowie w styczniu 1922 r. Wielki wpływ na powstanie "Rycerza" i dalsze losy miał sługa Boży Wenanty Katarzyniec. Ten gorliwy kapłan wspierał duchowo młodszego o 5 lat Ojca Maksymiliana.

W liście z 3 czerwca 1920 pisał do Ojca Maksymiliana:

Kochany Ojcze! Bardzo się ucieszyłem dowiedziawszy się, że Ojciec ma zamiar wydawać pisemko, które by było organem Milicji Niepokalanej. Oczywiście, całą duszą jestem za tym. O ile jednak rada moja na uwagę zasługiwać będzie, to oświadczyłbym się za tym, by czym prędzej przystąpić do wydawania naszego pisemka

Niestety nie napisał żadnego artykułu, choroba pokrzyżowała plany. Zmarł 31 marca 1921 r., 9 miesięcy przed ukazaniem się pierwszego numeru. Przed śmiercią obiecał wsparcie z nieba. Św. Maksymilian w chwilach trudnych dla "Rycerza" prosił przyjaciela o pomoc z nieba. W pismach św. Maksymiliana jest wiele śladów skutecznego wsparcia Ojca Katarzyńca.

Gościem specjalnym Spotkania będzie o. Edward Staniukiewicz - franciszkanin z Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie poprowadzi ks. dr Bogusław Nagel z Krakowa - Krajowy Opiekun Apostolatu Margaretka.

Spotkanie ma charakter otwarty dla wszystkich wiernych. Zapraszamy członków Apostolatu "Margaretka" oraz członków innych wspólnot i osoby nie będące w żadnej grupie modlące się za kapłanów i o nowe powołania.

Program spotkania:

9:00 Powitanie, zawiązanie wspólnoty
9:30 Różaniec w intencji kapłanów
10:00 o. Edward Staniukiewicz OFMConv, Sługa Boży Ojciec Wenanty Katarzyniec - prezentacja sylwetki, wzór chrześcijanina, zakonnika i kapłana
11:00 Eucharystia - kazanie ks. dr Bogusław Nagel
Zawierzenie Niepokalanej wspólnot i grup modlitewnych
12:30 Obiad
13:30 Prezentacja wspólnot, czas świadectw
14:00 o. Edward Staniukiewicz OFMConv, Rola Ojca Wenantego Katarzyńca w powstaniu i rozwoju "Rycerza Niepokalanej"
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
Zakończenie
OSAM 2022 - plakat
V Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za Kapłanów.

Na spotkaniu można było nabyć blankiety do zakładania nowych Margaretek, broszurę Apostolat modlitwy za kapłanów Margaretka, akty zawierzenia, Cudowne Medaliki, inne materiały związane z oddaniem się Maryi, będzie można zaprenumerować "Rycerza Niepokalanej" oraz nabyć nowości wydawnicze.

Można skorzystać z noclegu w Domu Rekolekcyjnym św. Teresy, po wcześniejszym zgłoszeniu (tel. +48 572 308 967 lub e-mail: dom.pielgrzyma@niepokalanow.pl).

Udział w spotkaniu jest wolny. Przewidywany obiad - to tradycyjna "grochówka" z klasztornego stołu, lub inna smaczna strawa oraz zimne i gorące napoje - wszystko za dobrowolną ofiarę.

Dla ułatwienia organizacji prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na e-mail info@niepokalanow.pl lub tel. 46 86 42 131 do dnia 28 kwietnia 2022 r.

ZAPRASZAJĄ ORGANIZATORZY:

Krajowe Duszpasterstwo Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka
Klasztor Ojców Franciszkanów Niepokalanów

III Spotkanie Apostolatu Margaretka

25 kwietnia 2020, Niepokalanów: III Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz grup i…

IV Spotkanie Apostolatu Margaretka

IV Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za…

VI Spotkanie Apostolatu Margaretka

VI Niepokalanowskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Grup i Wspólnot Modlących się za…

ZWIĄZEK
MSZALNY

Każdy może zamówić intencję, która będzie dołączona do Związku Mszalnego, czyli Mszy zbiorowej sprawowanej przez 365 dni w Niepokalanowie.

ZAMÓW

PRZEKAŻ
DAROWIZNĘ

Niepokalanów pragnie kontynuować dzieło św. Maksymiliana. Każdy może wspomóc realizację tego zadania i misji.

WESPRZYJ

MOZAIKA
MĘCZENNIKÓW

Prosimy o finansową pomoc w realizacji tego dzieła.

PRZEKAŻ