MARYJA!

MFF Niepokalanów 2017

MFF Niepokalanów 2017


22-27 października 2017 - Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu.
3354 v.2020.3

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów we Wrocławiu

W dniach 22-27 października 2017 we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Niepokalanów 2017. Przez kilka dni stolica Dolnego Śląska będzie gościć wybitnych reżyserów, aktorów i twórców kina.

Celem festiwalu jest coroczne podsumowanie polskiego i światowego dorobku w dziedzinie filmu inspirowanego wartościami uniwersalnymi, a także wspieranie twórczości filmowej pozostającej w łączności z nimi.

Tegorocznemu Festiwalowi przyświeca hasło: Prawda nas wyzwoli. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą m. in.: Krzysztof Zanussi, Radosław Pazura, Adam Woronowicz czy Dominika Figurska.

Obecna edycja festiwalu wzbogacona będzie o dwa konkursy filmowe: konkurs dla młodych twórców oraz konkurs filmowy w kategorii: film fabularny. W jury zasiądą: Łukasz Adamski - krytyk filmowy i dziennikarz, Dariusz Regucki - reżyser, scenarzysta i kompozytor, a także ks. dr Marek Kotyński CSSR - filmoznawca i wykładowca akademicki.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II oraz Klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie. Festiwal jest współfinansowany przez PISF oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt jest realizowany we współpracy z Narodowym Centrum Kultury

DODATKOWE INFORMACJE:

Radę Programową Festiwalu tworzą:

 • KS. DR HAB. MAREK LIS, prof. UO, Przewodniczący Rady Festiwalu
 • EWA PRZYJAZNA, Sekretarz Rady Festiwalu
 • KS. PIOTR W. WIŚNIOWSKI, Rzecznik Festiwalu
 • DR EMANUELA BEDNARCZYK-STEFANIAK, literaturoznawca, krytyk
 • DR WOJCIECH POPKIEWICZ, scenarzysta, dokumentalista, socjolog
 • MARCIN KUREK, scenarzysta, producent, filmowiec
 • O. JACEK STASZEWSKI OFMConv, Rzecznik Klasztoru OO. Franciszkanów z Niepokalanowa
 • KS. JERZY BABIAK SDB, Dyrektor Konkursu Młodych o Statuetkę św. Jana Bosco
 • PIOTR M. PIETRUS, Prezes Fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II

Honorowi członkowie Rady Programowej:

 • Bp prof. Andrzej Sieminiewski
 • Prof. Ireneusz Jóźwiak

JURY FESTIWALU

Łukasz Adamski - krytyk filmowy i dziennikarz

Dziennikarz prasowy i radiowy, publicysta. Krytyk filmowy tygodnika wSieci. Publicysta portalu wPolityce.pl. Publikował m.in. w Uważam Rze, Ozonie, Gazecie Polskiej, Polska The Times, Frondzie, Catholic News Agency. Autor książek Wojna światów w popkulturze i Bóg w Hollywood. W Polskim Radio Olsztyn prowadzi autorską audycję Okno na kulturę. Laureat nagrody Złotej Ryby. im Macieja Rybińskiego dla młodych felietonistów.

Dariusz Regucki - reżyser, scenarzysta i kompozytor

Niezależny twórca, scenarzysta i reżyser krakowski. Komponuje muzykę teatralną i filmową. Zrealizował ponad 70 autorskich projektów artystycznych (filmy fabularne, dokumenty, dokumenty fabularyzowane, słuchowiska). Ostatnie pełnometrażowe filmy to: Karolina i Bóg w Krakowie. Autor wyjątkowych i spektakularnych dzieł. Między innymi skomponowanie oratorium Cracovia est - głównego punktu obchodów Jubileuszu 750-lecia lokacji Miasta Krakowa.

o. dr Marek Kotyński CSSR - filmoznawca i wykładowca akademicki

Ojciec Marek Kotyński, kapłan Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów). Jest wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie, gdzie w latach 2005-2008 sprawował funkcję Dyrektora Studiów. Wykłada Teologię modlitwy, Mistykę oraz Historię duchowości w kontemplacyjnym Klasztorze Sióstr Redemptorystek w Bielsku Białej. Od 2008 roku prowadzi wykłady z zakresu duchowości filmu - Film w kulturze chrześcijańskiej w Instytucie Wiedzy o Kulturze Uniwersytetu Kard. S. Wyszyńskiego oraz w Prymasowskim Instytucie Życia Wewnętrznego z zakresu Historii duchowości, Mistyki oraz Duchowości w sztuce i filmie. Jest rekolekcjonistą, spowiednikiem i kierownikiem duchowym różnych wspólnot świeckich i zakonnych kontemplacyjnych i czynnych. Autor wielu artykułów z zakresu duchowości, a także kilkunastu recenzji filmowych.


AKREDYTACJE

O akredytacje mogą ubiegać się osoby posiadające aktualną legitymację prasową i osoby z udokumentowaną działalnością dziennikarską (np. linki do artykułów). Po odbiór identyfikatorów zapraszamy podczas konferencji prasowej (szczegóły przekażemy pocztą elektroniczną po wypełnieniu zgłoszenia).

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z otrzymaniem akredytacji. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów zastrzega sobie prawo do odmowy przyznania akredytacji, o czym powiadomimy mailowo.

FORMULARZ AKREDYTACJI

Więcej informacji:


MI Newsletter
Rycerski rozkaz Niepokalanej

Otrzymuj powiadomienia o różnych inicjatywach podejmowanych przez Rycerstwo Niepokalanej i klasztor Niepokalanów, bedących często propozycją podjęcia konkretnych działań przez członków Rycerstwa Niepokalanej.

Maksymiliany 2022

Wrocław, 8-13 października 2022

Maksymiliany 2020

18-23 października 2020 - on-line

MFF Niepokalanów 2019

18 października miała miejsce uroczysta Gala wręczenia nagród w ramach 34.4 Międzynarodowego…

Kino +

Kino + w Niepokalanowie