MARYJA!

DAROWIZNA
SŁUCHAJ ON-LINE
POGOTOWIE MODLITEWNE
Termomodernizacja

Dwie korony

Film o św. Maksymilianie "Dwie Korony" - w kinach od 13 października.

Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, to te kościoły będą puste.

Maksymilian Kolbe

Ojciec Maksymilian Maria Kolbe - męczennik, misjonarz, dziennikarz i genialny umysł. Oddał swoje życie za współwięźnia. Prowadził działalność misyjną w Japonii, Chinach i Indiach. Założył Rycerstwo Niepokalanej. Zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Słowem, Święty jakiego nie znał świat!

Dwie Korony - to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia Ojca Maksymiliana Kolbego, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. To film o niezwykłym człowieku, który oddał swoje życie, aby uratować inne. To film o wizjonerze, który przekraczał granice ludzkich ograniczeń. Jego odwaga, wiara i przekonanie o potrzebie wielkiej misji czyniły go niezwykłym i wyjątkowym.

Zobacz zwiastun

Reżyser Michał Kondrat o filmie:

Dwie Korony to film o człowieku, który miał ambicję zmieniać świat. Częściowo mu się to udało, ale nie wszyscy znamy historię jego niezwykłego życia. Dzięki temu filmowi widzowie będą mogli poznać nie tylko jego niesamowite dzieła, ale także niezwykłą duchowość i charyzmę. Maksymilian Kolbe był osobą małomówną, ale zachwycał swoją postawą. Film pokazuje jego działalność w innych krajach oraz fenomen jego umysłu. Będąc młodym chłopcem opracował bardzo nowoczesne urządzenie, dużo doskonalsze niż ówczesny telegraf.

Mało kto wie, że Ojciec Maksymilian Kolbe zaprojektował także pojazd do przemieszczania się między planetami. Dwie Korony pokazują piękno umysłu zakonnika i ogromne zaangażowanie w rozwój klasztorów, które utworzył w Niepokalanowie i Japonii. Klasztor w Niepokalanowie był największym na świecie pod względem liczebności. Wierzę, że film Dwie Korony będzie dla widzów ucztą duchową z elementami humoru.

W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz (Ojciec Maksymilian Mari Kolbe), Cezary Pazura (brat Zeno), Maciej Musiał (zakonnik), Antoni Pawlicki (oficer Gestapo), Paweł Deląg (ks. Włodzimierz Jakowski), Artur Barciś (Ksiądz kanclerz), Dominika Figurska (matka Ojca Maksymiliana), Sławomir Orzechowski (ojciec gwardian), Marcin Kwaśny (lekarz), Tadeusz Chudecki (biskup), Mateusz Pawłowski (mały Maksymilian), Arkadiusz Janiczek (brat Stanisław).

Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia Ojca Maksymiliana m.in. o. Ryszard Koczwara (franciszkanin), o. Piotr Bielenin (gwardian klasztoru franciszkanów w Krakowie), o. Zdzisław Kijas (franciszkanin, teolog), Adam Ustynowicz (ekspert Europejskiej Akadami Kosmicznej), Tomei Ozaki (franciszkanin), Manfred Deselaers (ksiądz niemiecki, przewodnik po Auschwitz), Tomasz Terlikowski (publicysta, autor książki Maksymilian M. Kolbe, Biografia świętego męczennika), Kazimierz Piechowski, który spotkał Ojca Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał, przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Podstawowe informacje

  • Tytuł: Dwie Korony
  • Reżyser: Michał Kondrat
  • Muzyka: Robert Janson
  • Produkcja: Polska 2017
  • Dystrybutor: Kondrat – Media
  • Gatunek: Dokument fabularyzowany
  • Czas projekcji: 92 minuty
  • Premiera kinowa: 13 października
  • Oficjalna strona filmu: www.dwie-korony.com

NAJNOWSZE
WIADOMOŚCI


Czytaj wszystkie